X


“Bitcoin Fiyatını SEC Etkilemedi”

Kripto para savunucularından Stephen Palley son düşüşler hakkında değerlendirmelerde bulundu.
23:00
21 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain teknolojisinin savunucularından Stephen Palley piyasadaki son düşüşlerin ardından bazı ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Palley’e göre piyasadaki düşüşlere bakarak Bitcoin, Ethereum ya da ICO’ların başarısız olduğunu düşünmek doğru değil. Palley fiyatlar nereye giderse gitsin teknolojinin devrim niteliğinde olduğunu ifade ediyor.

Stephen Palley Amerikan Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından son zamanlarda yürürlüğe konulan düzenleyici hamlelerin Bitcoin fiyatını etkilemediğine inanıyor. Bilindiği üzere piyasada SEC hamlelerinin fiyatı etkilediği görüşünü savunan birçok analist bulunuyor.

“SEC ile Kripto para fiyatları arasında bir ilişki yok”

Bloomberg ekranlarına konuk olan Palley yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer veriyor:

SEC faaliyetleri ve kripto paraların fiyatları arasında herhangi bir bağlantının bulunduğu konusunda emin değilim. Bence bu ikili arasında bir ilişkinin olması zor.

Palley Birleşik Devletlerin dünyadaki tek kripto piyasasına sahip olmadığının altını çizerek diğer ülkelerdeki menkul değer yasalarının değişiklik gösterdiğini hatırlatıyor. Bu yüzden Palley’e göre SEC tarafından uygulanan eylemler tüm kripto para evrenini etkilemek zorunda değil.

Palley kripto para piyasasının geleceği hakkında da tahminlerde bulundu. Ünlü isim piyasada yaşanan son düşüşlere aldırış etmeyerek kripto paraların gelecekte yer alacağını ifade ediyor.

Kısa vadede yaşanan piyasa dalgalanmalarının sektörün uzun vadeli uygulanabilirliğine etki edemeyeceğini savunan Palley şunları kaydetti:

Bitcoin’i başarısız bulmuyorum ve Ethereum’un başarısız olduğunu düşünmüyorum. Bunlar çok ilgi çekici teknolojiler.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI