X


Bitcoin Fiyat Tahminlerinde Güncellenen Veriler: Kripto Uzmanından BTC Yorumu

Bitcoin fiyatı kritik bir geri çekilme dönemi tehlikesinden mevcut durumda uzaklaştı.
20:41
29 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto uzmanları, Bitcoin fiyat trendinin 2017’deki tarihi boğa koşusu ile benzerlik taşıdığını ileri sürdü. Paralelliklerin Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirmeye iteceğini belirten analistler, önemli öngörülerde bulundu.

Bitcoin Verilerinde Dikkat Çeken Rakamlar

2017 boğa koşusu incelendiğinde bu dönemde de borsalardaki Bitcoin birikimi devam ediyor. Bitcoin fiyatı kritik bir geri çekilme dönemi tehlikesinden mevcut durumda uzaklaştı. 2017 yılında Bitcoin, parabolik bir fiyat artışı ile 19.000 doları süpürerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Tarihi hareketlerin bu dönemde de taklit edilmesi, boğaların rekor kırma senaryosunu gün yüzüne çıkarıyor. Lider Bitcoin 53.500 dolarlık hayati destek seviyesinden döndü ve kısa sürede %6’nın üzerinde yükseliş yakaladı. Mayıs-Temmuz hariç Bitcoin borsa bakiyeleri devam eden döngüde düşüşe devam etti. Son düşüşte ise borsalarda daha fazla Bitcoin çekildi.

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Bitcoin net pozisyon indikatörü, son iki hafta için hareketli bir olarak borsalar arasında BTC’nin toplam giriş ve çıkışlarını ölçen bir göstergedir. Net çıkış, Bitcoin fiyatı için yükseliş olarak kabul edilir. Bununla birlikte Korku ve Açgözlülük Endeksi‘ndeki aşırı korkuya rağmen, yatırımcıların 0 ila 100 arasındaki bir ölçekteki duyarlılığının bir göstergesi olarak kabul edilse de alıcılar Bitcoin’i 53.000 dolar fiyattan değerlendirmeyi bildi.

Kripto para analisti bloodgoodBTC, Bitcoin fiyatı için 170.000 dolarlık bir hedef belirledi. Analist, BTC birikimini gözlemlerden SMA ve Fibonacci seviyelerinin bu görünümü desteklediğini aktardı. Bitcoin’in 55.000 doların altına düşmesi, 2021’de kaydedilen mutevazi düzeltmelerden biri olurken BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesine %21 oranında düşmüştü.

Sonuç olarak ise uzman analistler, Bitcoin‘in boğa koşusu senaryosunun içerisinde olduğuna inanıyor. Bu bağlamda BTC, deneyimli analistlere göre mevcut pazarda güçlü bir ralli potansiyeli barındırıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar