Bitcoin (BTC) ve Altcoin Fiyatlarında Son Durum Ne: FTM, ATOM ve DOGE

Piyasada düşüş hakimiyeti sürüyor.
15:00
25 Şubat 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Pazartesi günü büyük yükseliş trendine bir ara veren Bitcoin (BTC) son 4 gündür düşüş eğilimi gösteriyor. Lider kripto para birimini takip eden altcoin’lerin de haftayı kırmızıda geçirdikleri görülüyor. Ancak bu noktada Fantom (FTM) ve Dogecoin (DOGE) gibi bazı kripto para birimlerinin piyasadan farklı bir şekilde hareket ettiklerini belirtmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Bitcoin 21 Şubat’ta 58.000 doların üzerine çıkarak kendi rekorunu kırdıktan sonra 60.000 dolara bir adım daha yaklaştıktan sonra düşüş trendini başlattı. Özellikle Pazartesi günü ciddi bir düzeltme içine giren BTC fiyatı 44.900 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu düşük seviyelerde kalmayan ya da daha derin bir düşüş yaşamayan BTC dün fiyatını 50.000 doların üzerine çıkarmış olsa da bugün fiyat 49.000 dolar bandında hareket ediyor.

Öte yandan Michael van de Poppe gibi tecrübeli analistler Bitcoin’deki düzeltmenin devam edebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Yine de van de Poppe, BTC 35.000 dolara düşse bile paniğe gerek olmadığını belirtiyor.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin’i takip eden altcoin’lerde de ciddi düşüşler yaşandı ve BTC düzeltmesi devam ettiği sürece altcoin’lerin de düşüş grafiklerine devam edeceği düşünülüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) 1.355 dolara kadar gerilerken, Polkadot (DOT) 26 dolara, Chainlink (LINK) 20 dolara ve Ripple (XRP) 0,36 dolara kadar geriledi.

Altcoin’ler içinde son zamanlarda en çok dikkat çekenler arasında Cosmos (ATOM) olduğu görülüyor. Çünkü Cosmos düşüşün başladığı sırada fiyatını 15 dolar bandından 22 dolar seviyesine kadar çıkardı. Yaşadığı geliştirme sayesinde yükseliş yaşamış olsa da son 24 saat içinde ATOM’un da piyasaya ayak uydurduğu ve düşüşe geçtiği görülüyor.

Fantom ve Dogecoin

Fantom (FTM) piyasa büyük bir düşüş eğilimi içindeyken yükselen sayılı coin arasında yer alıyor ve bu sebeple büyük dikkat çekiyor. Son 24 saat içinde %25’in üzerinde yükselen FTM’nin 0,8717 dolar ile kendi rekorunu kırdığını da belirtmek gerekiyor.

Piyasada şu anda ciddi bir düzeltme yaşandığı için FTM fiyatının yukarı yönlü ivmesini çok uzun süre devam ettirme potansiyelinin yüksek olmadığı düşünülüyor.

FTM’nin yanı sıra Dogecoin (DOGE), genel piyasaya nispeten daha az düşüş yaşayan ve bu süreç içinde çok kan kaybetmeyen kriptolar arasında yer alıyor. DOGE’nin fiyatının yine Elon Musk’ın attığı tweet’ler ile güncel seviyesine kaldığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar