X

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden 40.000 Doların Altına Düştü! Endişelenmeye Gerek Yok İşte Detaylar!

Bitcoin (BTC) bir süredir koruduğu alanın altına sarktı ve yükseliş için talep topluyor.
07:37
2 Ağustos 2021

Bir süredir 41.500 dolar üzerinde tutunmaya çalışan fiyat 40.600 sevisini kırdı. Hacimli başlayan yükseliş son günlerde güç kaybetmişti ve birçok analist bu tarz bir geri çekilmenin momentum artışı için gerekli olduğunu savunuyordu. Beklenen oldu, dün de duyurduğumuz gibi 40.600 seviyesini takip edenler nispeten daha az zararda olabilir.

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor

Asya piyasalarının fiyatı bir nebze etkilediğini söyleyebiliriz. Cuma günü 39 dolardan kapanan CME Bitcoin Vadelisi bir boşluk oluşmasına sebep oldu. Gece 01:00 itibariyle başlayan fiyat sarkması çpanik satışı yapan yatırımcıların da el atmasıyla 39.250 seviyesine kadar devam etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) hali hazırda Binance borsasında 39.700 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Düşüş çok ciddi bir hacimle desteklenmedi bu yüzden geri dönüş ihtimali bulunuyor. Böyle bir fiyat düzeltmesini dün akşam Michael Poppe duyurmuş ve bizde sizinle paylaşmıştık. Fiyat beklenenin üzerinde ani yükseldiğinde böylesi geri çekilmeler olabilir.

Bitcoin Yatırımcıları Endişelenmemeli

Hatta bu tarz geri çekilmelerin fiyata daha fazla yarar sağladığını bile söyleyebiliriz. Bitcoin eğer 39.750 seviyelerinde tutunabilirse daha güçlü bir yükseliş için adet enerji toplayacaktır. Yani yaşanan son düşüş dünyanın sonu değil ve o kadar da endişelenmeniz gerekmiyor. Buradan yaşanacak bir yükseliş hareketinde 42.500, 44.000 ve 46.000 seviyelerine inişli çıkışlı bir grafikle ulaşılabilir.

Endişelenmeniz gereken seviye ise 38.000 dolar altında mum kapanışları olmalı. Fiyat bu rakamın altında kapanışlar yapmaya başlarsa artık bu kısa vadeli yükseliş hareketinin sonuna geldiğimizi anlarız. Fiyat 35.000 dolara kadar sarkar ve nihayet 33.000 dolar görülür. Düşen fiyattan dolayı alım yapmayı planlayan yatırımcılar 40.600 seviyesinin üzerinde giriş yaparsa daha az risk alabilir.

Uzun vadeli bir düşüş için Delta varyantının global piyasaları nasıl tetikleyeceğini görmek gerekiyor. Şu an için bu risk zayıf olsa da ABD aktif Covid vakaları hafta içinde artmaya devam ederse risk artacaktır. Bununla birlikte Hindistan henüz kripto düzenlemesinin detaylarını açıklamadı önümüzdeki günlerde Hindistan tarafından da bir FUD yiyebiliriz. Çin yeni yasak kararı almayacağını teyit ettiği için piyasalar o konuda nispeten rahat ancak Amerika stablecoinlerle çalışmasını tamamladığında neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar