Bitcoin (BTC) 57.800 Dolara İğne Attı! Volatiliteye Hazır Olun Uyarısı Boş Değilmiş!

Fiyat dakikalar içinde 58.000 doların altına inip yeniden 60.000 dolara çıktı. Yine olan marjin pozisyon sahiplerine oldu.
22:06
28 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance CEO’su CZ yakın zamanda kripto para piyasalarında volatiliteye hazır olun uyarısında bulunmuştu. Fiyat kısa sürede 58.000 dolardan 62.000 bölgesine çıktı ve Facebook haberiyle birlikte yeniden 57.820 dolara iğne attı. Peki yatırımcılar daha az zarar görmek için ne yapmalı?

Bitcoin (BTC) 57.800 Dolara Düştü

Fiyatın bu hareketi yaklaşık 57 milyon dolarlık long pozisyonun tasfiyesiyle sonuçlandı. Özellikle 62.000 bölgesine yaklaşılmasıyla birlikte yeniden yükselişin devam etmesi yönünde beklenti oluşmuştu. Yüksek oranlı kaldıraç işlemi açanlar süreçten zararlı çıktı. Yükselişi devam ettirebilmek için 58.000 doların üzerinde tutunması gereken fiyatın 57.820 dolara düşmesiyle yeniden 60.000 bölgesine çıkması sadece dakikalar içinde oldu.

Bitcoin (BTC) daha önce de benzer ani hareketler yapmıştı ancak 67.000 doların görülmesiyle fiyat volatilitesi daha arttı. Binance CEO’su CZ yakın zamanda bu konuda yatırımcıları uyarmış zarar etmemeleri için dikkatli davranmalarını tavsiye etmişti.

Kaldıraçlı İşlemler ve Kripto

Birçok yatırımcı spot işlemlerdeki kazançları cazip görmediği için alternatif olarak marjine yöneliyor. Özellikle 10,20 kat açılan pozisyonlar fiyatın ani hareketlerinden çok fazla etkileniyor. Daha fazla yükseliş bekleyen yatırımcılar ciddi oranlarla marjin pozisyonlar açmış ve 62.000 doların üzerini hedeflemişti. Ancak bu onların 57 milyon dolar kaybetmesine sebep oldu

Analistler fiyatın ekstra hareketli olduğu bu günlerde daha çok spot ticareti tavsiye ediyor. Bunun dışında 2-3x kaldıraçlı pozisyonlar daha az can yakıyor.

Facebook’un ismini Meta olarak değiştireceğini duyurmasıyla Bitcoin (BTC) fiyatı aniden ciddi oranda satış yedi. Çok kısa sürede 58.000 doların altına düşen fiyat aynı hızda 60.000 dolara geri döndü. Blockchain birkaç yıldır Facebook’un ilgilendiği bir alandı. Bugün yapılan açıklamayla birlikte “Meta” şirketin yeni ismi oldu. Hem Facebook hem de Whatsapp bu alanda daha ciddi çalışmalar yaparak kendi sanal dünyalarını oluşturacak. Toplantıların, etkinliklerin pandemi sebebiyle online alana kayması dünyayı böyle bir dönüşüme zaten hazırlamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar