Bitcoin ATM ağı: CoinOutlet

15:42
30 Eylül 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

ABD merkezli Bitcoin ATM üreticisi CoinOutlet şirketi, dünyanın en büyük Bitcoin ATM ağını kurmak için çalışmalara başladı.

ATM şirketlerine göre, her geçen gün Bitcoin kabul eden şirketlerin sayısı artıyor ve bu da Bitcoin’e olan ilgiyi arttırıyor. Ayrıca, hızla büyüyen ekonomide güvenilir ve kolay işlem yapılabilecek makinelere ihtiyaç olduğu da vurgulanıyor. Bu nedenle, şirketin hedefleri arasında kripto para ekosisteminin merkezi olmak yatıyor. CoinOutlet CEO Eric Grill, ilerleyen günlerde çok daha fazla makineyi, kolay ulaşılabilen ve toplu yaşamın olduğu ortamlara kuracaklarını ifade ediyor.

coinoutletCoinOutlet makinelerinde çoklu coin ve para değişimi yapılabiliyor. Bunun anlamı, Dark veya Litecoin gibi bir çok farklı kripto, Euro veya Dolar para birimleriyle takas edilebiliyor.

ATM’lerde herhangi bir üyelik veya exchange şirketlerinin yaptığı gibi bir kimlik onayı gerekmiyor, yalnızca adres ile Bitcoin alış ve satışı yapılabiliyor. Bu nedenle ATM’ler vasıtasıyla Bitcoin’e  kolay erişim, daha fazla kullanıcıyı ekosisteme çekebilir.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar