X


Bitcoin Anlık Değer

BTC anlık fiyatı.
18:58
22 Mayıs 2021

Kripto para sektörü tam olarak büyük bir deprem yaşıyor ve lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) değeri de bu deprem esnasında 30.000 dolara kadar geriledi. BTC/USD paritesi 7 günde %20 düşüş yaşadı ve Bitcoin’in piyasa değeri de 1 trilyon doların altına çekildi. Bitcoin fiyatının böylesine sert düşmesi kripto para piyasasını da sarstı. Kripto para piyasasının toplam değeri 2,7 trilyon dolardan 1,1 trilyon dolara kadar çekildi ve şu an için yatırımcıların paniği artmaya devam ediyor.

24 saat içerisinde ise Bitcoin’in %18 değer kazandığı görülüyor. Bitcoin fiyatı 38.000 dolara kadar yükseldi ve %18’lik yükseliş tam olarak bunun kanıtı. Buna rağmen Bitcoin fiyatının değerini uzun vadede koruyabilmesi için 42.000 dolar direncinin üzerine çıkması gerekiyor. Bitcoin’in anlık değeri 38.000 dolar olsa da söz konusu direncin üstüne çıkılmadığı sürece sert bir düşüş tekrar edebilir. Lider kripto para biriminin kritik desteğinin ise 35.000 dolar ile 30.000 dolar olduğu biliniyor.

Anlık Bitcoin

Anlık Bitcoin fiyatı birçok yatırımcı için önemli bir indikatör olsa da yatırımcıların özellikle volatil kripto para piyasasında uzun vadeli fiyatlara odaklanması gerekiyor. Bitcoin’in son dönemdeki düşüşü değerinin %50’sinden fazlasını silse de bunun hala 2017 yılındaki rekorunun %50 üzerinde olduğu görülmekte. Lider kripto para biriminin değer saklama aracı olarak görülmesi de uzun vadeli tahminlerin çok daha sağlıklı olabileceğine işaret ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 24 saat içerisinde 77 milyar dolarlık hacme ulaşan BTC, 696 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto para piyasasının %43’üne hakim durumda. Daha önce %70 seviyesine kadar  çıkan BTC’nin piyasa hakimiyeti son dönemde altcoinlerin yükselişi ile %40 seviyesine kadar gerilemişti. Sektördeki sert düşüşler ise BTC’nin piyasa hakimiyetini arttırmasına olanak sağladı.

Bitcoins Hesabı Nasıl Açılır?

“Bitcoin hesabı nasıl açılır?” sorusunun cevabı ise Binance olarak verilebilir. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden hesap açarak aslında Bitcoin alım satımı yapmak mümkün. Lider kripto para birimi Bitcoin’e ek olarak Binance üzerinden birçok başka kripto para birimini alıp satmak da mümkün. Binance, ticari hacmiyle liderliğini uzun süre daha koruyabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar