X


Bitcoin 44.000 Doları Zorluyor! Altcoinler Neden Yükseliyor?

En büyük kripto para birimi 43.998 dolara kadar çıktı. Fiyat 44.000 doları zorluyor.
18:44
24 Mart 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

BTC fiyatı son bir saattir hareketlendi ve 44.990 doları aştı. Yazı hazırlandığı sırada 43.940 dolardan alıcı buluyor. Piyasalardaki pozitif hava altcoinlerin çift haneli yükselişler yapmasına sebep oldu. Uzun süredir düşüş yaşayan kripto paralar yeniden toparlanmaya başlıyor. Peki yükselişi tetikleyen gelişme neydi?

Altcoinler Neden Yükseliyor?

Rus yetkili Zavalny tarafından yapılan açıklama öğleden sonra gündeme oturdu. Zavalny enerji ihracı için altın veya Bitcoin gibi alternatiflerle ödeme alınabileceğini söyledi. Batı ittifakının Rusya’ya ait varlıklara el koyması merkezi finans sistemine olan güveni ciddi anlamda yıkmış durumda. Bunu öngören Rusya ve birçok devlet yıllardır altın biriktiriyor. Hatta Türkiye’nin de olası yaptırımlara karşı yurt dışındaki altın varlıklarını getirdiğini biliyoruz.

Terra şirketi tarafından alımı planlanan 3 milyar dolarlık Bitcoin alımının 125 milyon dolarlık bir kısmı için dün Binance borsasına Tether gönderildi. Ayrıca söylentilere göre şirketin toplam alımı 10 milyar doları bulabilir. OTC masalarından yapılan bu alımlar da piyasalara olumlu olarak etkiliyor. Eğer Terra toplamda 3 milyar dolarlık alımını tamamlarsa MicroStrategy’den sonraki en büyük kurumsal yatırımcı olacak.

Bitcoin 44.000 Doları Zorluyor

Fiyat 44.000 dolar sınırına dayandı ve dakikalar önce 43.998 doları gördü. Yüklü alışların boğaların geri dönüşüne yorulması için henüz vakit erken ancak fiyat 44.000 doları kolayca aşabilirse 45.500 dolar testi yakındır. Yatırımcıların artan volatiliteye karşı çok daha dikkatli olması gerekiyor. Özellikle marjin işlemlerde risk oranı artmaya devam ediyor.

Bitcoin, hareketli ortalamaların üzerine çıktı ve RSI 70’e doğru hareket ediyor. MACD pozitif ve 44.000 dolar seviyesinde ciddi bir direnç beklenmiyor. Fiyat bu ivme ile 45.242 doları aşabilirse altcoinler ciddi hareketlerine başlayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar