Bir Anlık Dikkatsizlik 250.000 Dolara Mal Oldu: Bu NFT Değerinin Çok Altına Satıldı!

Elde edilen son bilgilere göre bir NFT sahibi, anlık bir dikkatsizlik yaptı ve 300.000 dolar yerine NFT’yi 3.000 dolara satışa koydu.
17:05
13 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

NFT ekosistemi içinde en popüler projelerden biri Bored Ape Yacht Club (BAYC). Bored Ape aynı zamanda en pahalı NFT’ler arasında da yer alıyor. Ancak yapılan son paylaşımlara göre yanlışlıkla bir Bored Ape NFT’si değerinin çok altına satıldı.

300.000 Dolar Yerine 3.000 dolar

Yapılan açıklamalara göre 300.000 dolar değerinde olması gereken bir Bored Ape NFT’si yanlışlıkla 3.015 dolara satıldı. OpenSea’de yapılan incelemeler de bu işlemi doğruluyor ve NFT’nin 30 Mayıs’ta 1 ETH karşılığında alındığını gösteriyor. O dönemde 1 ETH yaklaşık olarak 2.290 dolar seviyesindeydi.

Yapılan açıklamalara göre NFT’nin 75 ETH’lik bir fiyat ile yeniden satışta olması gerekiyordu. Yani bugünkü rakamlarla NFT yaklaşık olarak 300.000 dolar değerindeydi. Ancak NFT’nin sahibi Max, CNET’e yaptığı açıklamalarda, muhtemelen bir dikkatsizlik ile listelemeyi bu şekilde yaptığını ifade ediyor.

Max konuyla ilgili olarak, “Her gün bir sürü öğe listeliyorum ve doğru dürüst dikkat etmiyordum. Parmağım fareye tıkladığında hatayı anında gördüm ancak bir bot 8 ETH’nin üzerinde gas fee ile bir işlem gönderdi. Bu yüzden iptale tıklayamadan anında işlem gerçekleşti ve böylece 250.000 dolar gitti.” sözlerini kullandı.

Dolayısıyla alım yapan kişi ya da bot, NFT’yi almak için yaklaşık olarak 8,75 ETH ya da USD değeri ile 35.000 dolar harcamış oldu.

Bored Ape Yacht Club NFT’leri

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan bilgilere göre OpenSea’de Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin satışı %900 oranında artış yaşadı ve böylece işlem hacmi de ikiye katlandı. Bu noktada Bored Ape’ye popüler isimlerden de büyük ilgi olduğu ifade ediliyor. Örneğin; Jimmy Fallon, Post Maline, Steph Curry ve Mark Cuban Bored Ape alan popüler isimler arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar