Reklam

Binance US CEO’su Mevcut Piyasayı Yorumladı

Binance US CEO'su Catherine Coley, mevcut piyasayı ve kullanım durumu farklılıklarını yorumladı...
10:00
20 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance US CEO’su Catherine Coley, Çarşamba günü katıldığı CNBC’nin Power Lunch programında Bitcoin‘in (BTC) mevcut durumu ve altcoin piyasaları hakkında yorumlar yaptı.

2020 Yılı ve Piyasa

Bitcoin 2020 yılına gayet güzel başladı ve artış ivmesi sayesinde Ekim ayından bu yana görülen en yüksek seviyelere ulaşıldı. Yıla 7.245 dolar seviyesinden başlayan lider kripto para 10.000 dolar barajını kırarak yatırımcısını sevindirdi. Bununla beraber her ne kadar yatırımcılar 2017 Aralık ayında görülen 20.000 dolarlık rekor seviyeye tekrar çıkmayı bekleselerde kripto para biriminin 11 yıllık tarihinin kritik iniş ve çıkış noktalarıyla dolu olduğunu görüyoruz.

Bunun yanı sıra Bitcoin, Ethereum, XRP ve Litecoin fiyat hareketleri arasındaki geniş eşitsizliklere bakıldığında, kripto para birimlerinin  sırasıyla %30, %99, %42 ve %65’lik yıllık kazançlar sergilediğini ifade edebilir. Coley’e göre bu rakamlar her varlık için kullanım durumlarının farklı olduğunu gösteriyor olabilir:

Bitcoin’in neden fiyatının arttığı ve XRP’nin aynı durumda neden fiyatının arttığı konusunda geniş bir bakış açısıyla aynı tabloyu çizemeyiz. Belirli kripto paralar arasında fiyat hareketleri açısından bir ayrışma görülebilir. Aynı zamanda Bitcoin’e ve dijital varlık piyasasının geri kalanına yönelik bir etkinlik olduğunda genel bir gelgit ve artış çabası da görülebilir.

İnsanların kendi güvenlikleri ve özgürlükleri için bir kaçış bileti olarak gördükleri Bitcoin ile bir değer aracına sahipsiniz. Böylece jeopolitik durumlar söz konusu olduğunda, kendi varlıklarınızı elinde tutabilecek ve bunlara istediğiniz zaman yani 7/24 erişebileceksiniz. Bu sınır ötesi işlemler, anlık ödemeler ve fonları sınır ötesi taşımak için gerçekten yararlı olacak. XRP gibi bir para birimi içinse farklı bir durum ve senaryo olacak.

Finansal Sistem

Coley’ göre her ne kadar yatırımcılar bir nevi “hız treni” hızında kar elde etmek için kripto para birimlerini kullanıyor gibi görünse de aslında finansal sistemde kripto paralar önemli bir ödeme seçeneği olarak yer alabilir:

Finansal sistem, dijital varlıkların öne çıkması için büyük bir alandır. Binance US ve diğerleri gibi platformlar aracılığıyla elde edebileceğiniz erişimi eşitleme fikri, insanların bu piyasalardan 7/24 telefonlarıyla işlem yapmalarına ve işlemlere erişmelerine izin vermeyi gerçekten kolaylaştırıyor.

Bunların yanında Binance birkaç gündür ciddi sorular yaşıyor ve son olarak borsa işlemleri durdurma kararı aldığını açıkladı…

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar