Binance, Dogecoin İle İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı: DOGE Çekim İşlemleri Açılacak Mı?

Binance, Dogecoin bilmecesine açıklık getirdi.
14:02
29 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası Binance, yaklaşık 3 hafta önce Dogecoin çekme işlemlerini askıya aldığını duyurmuştu. Teknik aksaklıklar nedeniyle uzayan bu dönem, Elon Musk’ın Binance CEO’su CZ’ye eleştiri yöneltmesine kadar ileri gitmişti. Yeni yapılan duyuruda ise Dogecoin çekim işlemlerinin bugün tamamen açılacağı bildirildi.

Binance, Dogecoin Çekim İşlemlerini Açıyor

Önde gelen kripto para borsası Binance, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Dogecoin çekim işlemlerinin açıldığını duyurdu. Dogecoin topluluğu tarafından tepki çeken Dogecoin işlem aksalıkları, Binance’in açıklamasına göre geliştirici ekip ile birlikte yürütüldü.

Binance’in resmi sitesinden yapılan duyuruda fonların güvenliği, hızlı işlem yapabilme ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan para yatırma çekme işlemlerinin gerçekleştirilmesi adına yoğun bir çalışma yürütüldüğünden bahsedildi. Dogecoin Core geliştiricilerinin ve Binance’in DOGE cüzdan yükseltmesi sırasında yaşanan yakın tarihli sorunla ilgili ayrıntılar aktarıldı.

Basit bir yükseltme olarak başlayan işlemler, Binance kullanıcılarının son 17 gün boyunca DOGE çekememesine neden olan bir soruna dönüştü. Ayrıca 1634 kullanıcıyla eski işlemler gönderildi.

Bu gelişmelerin yaşandığı sırada milyarder girişimci ve Dogecoin savunucusu Elon Musk, teknik aksaklıklar nedeniyle Binance CEO’su CZ’yi eleştiride bulundu. Binance resmi kanalları ve CEO CZ tarafından cevap yağmuruna tutulan Musk, bir süre tartışmayı sürdürebildi.

Binance, İddiaları Reddederek Dogecoin Core İle Birlikte Çalıştı

Binance, yaşanılanları DOGE ağı ve sahipleri için beklenmedik bir talihsizlik olarak nitelendirdi. Borsaya göre olaylarda ne Dogecoin Core ne de Binance hatalıydı. Binance, Elon Musk’ın şüpheli Dogecoin işlemlerini kesin bir dille reddetti. Bunun üzerinde Binance, Dogecoin Core geliştiricileri ile benzer sorunları teşhis etmek, çözmek ve oluşmasını önlemek için birlikte çalıştığını aktardı.

27 Kasım Cumartesi günü para çekme işlemlerini yeniden açarak her şeyi test ettiklerini belirten Binance yetkilileri, başkan sorun yaşanmaması adına denemeleri sessizce yaptıklarını aktardı. Sonuç olarak ise Binance, bugünden itibaren para çekme işlemlerinin tekrar tamamen açıldığını duyurmaktan memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar