X


Binance CEO’sundan Terra (LUNA) Açıklaması! Changpeng Zhao Ne Diyor?

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Terra hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. İşte CZ'nin yaptığı dikkat çeken açıklama.
14:30
15 Mayıs 2022
Binance CEO'sundan Terra (LUNA) Açıklaması! Changpeng Zhao Ne Diyor?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra’nın blok zinciri için çatallanma planının işe yarayacağını düşünmediğini çünkü bunun herhangi bir değer sağlamayacağını açıkladı.

Binance CEO’su Terra Hakkında Konuştu

Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao Cumartesi günü yayınladığı bir tweet’te Terra hakkında açıklamalarda bulundu. Zhao, yayınladığı bu tweet’lerde Terra’nın blok zinciri için çatallanma planının işe yarayacağını belirtti ve şöyle devam etti;

Bu işe yaramayacak. Çatallanma, yeni çatala herhangi bir değer kazandırmaz. Bu, sadece bir kuruntu.

Zhao’nun tweet’i, Terraform Labs‘ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon‘un geçtiğimiz haftaki çöküşünden sonra Terra için bir canlanma planı önermesinden bir gün sonra geldi. Kwon, Terra blok zincirini çatallayarak yeni bir zincir oluşturdu ve paydaşlara 1 milyar token dağıttı.

Kwon, bu konu hakkında yaptığı açıklamalarda ise şu ifadelere yer verdi;

Terra topluluğu, topluluğu ve geliştirici ekosistemini korumak için zinciri yeniden oluşturmalıdır.

Yine de Zhao, para basmanın bir değer yaratmayacağını belirtti ve teşviklerin “sadece bir önyükleme mekanizması olduğunun altını çizdi.

Zhao ayrıca Luna Foundation Guard‘ın Bitcoin rezervlerinin nerede olduğunu da sorguladı ve şu soruyu sordu: “Bu BTC’lerin önce tüm UST’yi geri almak için kullanılması gerekmez mi?”

The Block’un Cuma günü bildirdiği gibi, Luna Foundation Guard tarafından 1,2 milyar dolardan fazla Bitcoin rezervi açıklanmadı. UST’yi desteklemek için 2 milyar dolardan fazla Bitcoin rezervi biriktirdi ve 750 milyon dolarlık Bitcoin kredisi sağladı. Ancak bu rezervin geri kalanına ne olduğu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

CZ: Hayal Kırıklığın Uğradım

Genel olarak, Zhao, Terra ekibinin geçen hafta yaptığı açıklamada, Terra’nın yerel varlığı LUNA ve algoritmik stablecoini TerraUSD (UST)  çöküşünü nasıl ele aldığına dair hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

UST, ABD dolarına karşı sabit değerini kaybettiğinde tokenlar sert bir düşüş yaşadı ve LUNA üzerinde fiyatını yüksek tutması için inanılmaz bir baskı yarattı. İki tokenin etkileşim için tasarlanma şekli nedeniyle bu, LUNA’da büyük bir arz artışına ve bunun sonucunda bir fiyat düşüşüne yol açtı.

Binance Labs, 2018’de 32 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu birlikte yöneten Terraform Labs’ın ilk destekçilerinden biriydi. Terraform’un diğer önemli yatırımcıları arasında Coinbase Ventures, Polychain Capital, Pantera Capital ve Hashed yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar