reklamı kapat
  • BTC  :  28.718,04 ₺
  • ETH  :  2.205,68 ₺
  • BCH  :  3.555,58 ₺
  • XRP  :  2,30 ₺
  • NGC  :  1,72 ₺
  • BTC 28.718,04
  • ETH 2.205,68
  • BCH 3.555,58

BCH Yükselirken Bitcoin Bir Kere Daha Tüm Zamanlar Rekorunu Kırdı

8 Ağustos 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Yaklaşık 1 hafta önce işlem görmeye başlayan Bitcoin Cash (BCH), destekçilerinin beklentisini karşılayamadı. İlk günlerde 700 doların üstüne çıkan BCH fiyatı, kademe kademe gösterdiği düşüşle 200 dolar seviyelerinde seyretti. Hafta başına girdiğimizde tekrar yükselişe geçen BCH, 274 doları gördü. Bitcoin ise bir kere daha tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.

Coinmarketcap verilerine bakıldığında, BCH’nin geçtiğimiz haftaki düşüşten sonra küçük çaplı bir düzeltme yaşadığı gözlemleniyor. BCH’nin yükseliş hareketi, yüzde 30’luk bir artışa tekabül ediyor. 700 dolar seviyesinden sonra düşüşe geçen BCH’nin ilk büyük yükseliş hareketi olarak değerlendirilebilecek trend, BCH destekçilerine tekrar umut aşıladı. Öte yandan 700 dolar seviyelerinden sonraki düşüş, BTC sahiplerinin BCH fonlarını satması ve paraya çevirmesine bağlanıyor. Yapılan satışlar, beklendiği üzere BTC yatırımcılarının duydukları kaygıdan ötürü BCH’ye pek sıcak bakmadığı şeklinde yorumlanabilir.

Bitcoin ise 3394 dolara kadar yükselerek tüm zamanlar rekorunu egale etti. Yükseliş trendi, BCH hard fork’unun getirebileceği yüksek volatilite endişelerinin kaybolmasına sebep olurken bir yandan da müşterilerin BCH varlıklarını satmasıyla oluşan, artan tüketici talebinden nemalandı.

Yükseliş trendi ilk olarak Cuma günü, Bittrex borsasının BCH işlemlerini açmasıyla başladı. Her yatırma işlemi için şart koşulan 20 onay başta olmak üzere sayısı artan kısıtlamalara rağmen BTC yatırımcıları geri adım atmadı.

Bitcoin topluluğunda önce Bitcoin Unlimited, şimdi de BCH’yi destekleyenlerin başında Roger Ver ve Jihan Wu’nun geldiği biliniyor. İkilinin ölçeklenmeye getirdiği çözüm, bir kere daha başarısız olmuşa ve gözden düşmüşe benziyor.

Kripto paralarda ise yeşil renkli bir görünüm hakim. Ethereum, 270 dolar bandını kırarak uzun zaman sonra yatırımcısını sevindirdi. Ripple 0.18 dolar seviyesinin üzerini zorlarken NEM yaklaşık yüzde 15’lik bir artışla 0.27 dolara yükseldi ve Litecoin’i geride bırakarak en büyük 5. kripto para oldu.

Kaynak: Cointelegraph

 

loading...