X


Analistten Kritik ApeCoin (APE) Uyarısı: Bu Seviyeler Gelebilir!

 Kripto para piyasasındaki sert düzeltme devam ederken, ApeCoin (APE) listeleme fiyatının %38 altına düştü. Peki, mevcut düşüş derinleşecek mi?
15:00
15 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

 Kripto para piyasasındaki sert düzeltme devam ederken, ApeCoin (APE) listeleme fiyatının %38 altına düştü. Peki, mevcut düşüş derinleşecek mi?

Satış Baskısı: APE, Kritik Noktada

FxStreet analistlerinden Akahs Grimath’a göre, piyasadaki satış baskısı devam ederse, APE kritik destek noktası olan 3 doların altına düşebilir. Ancak, 5.02 doların üzerinde bir yükseliş, APE için toparlanmanın bir başlangıcına işaret edebilir. APE, an itibariyle yüzde 12 düşüş ile 3.20 dolardan işlem görüyor. ApeCoin fiyatı, Terra krizinden sonra başlayan kabus dolu süreç sonrası Bitcoin (BTC) ve  çoğu altcoin gibi büyük darbe aldı. Analiste göre, APE liste fiyatının altına düştüğü için durum daha ciddi görünüyor. ApeCoin, 17 Mart’ta FTX, Binance ve benzeri birçok merkezi borsada 5.02 dolardan listelendi. NFT sektöründeki hareketlilik nedeniyle, altcoin %446 artış kaydederek 28 Nisan’da 22.49 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

 Zirvesinden bu yana, ApeCoin fiyatı, çöküşünü önleyecek hiçbir destek seviyesi olmadan serbest düşüş içinde. Three Arrows Capital’in pozisyonundan tasfiye edildiğine dair söylentilerler piyasada satışı tetikledi. APE, 5.02  dolardaki kritik direnç seviyesini geçemeyerek yüzde 40 değer kaybetti ve 3.09 dolara geriledi. Piyasadaki satış baskısı deavm ederse, APE 2,5 ve 2 dolara çakılabilir. Öte yandan, eğer ApeCoin 3 dolardaki psikolojik seviyeden sıçrar ve 5.02 doların üzerinde bir günlük mum oluşturursa, toparlanma süreci başlayabilir. Ayrıca, ApeCoin, 30 Mayıs’ın en yüksek seviyesi olan 7,46 dolardan daha yüksek bir seviyeye ulaşırsa, fiyat daha da ivme kazanabilir.

”Ape Fest 2022” ve Ortaklık Duyurusu

 ApeCoin (APE), APE ekosisteminin merkeziyetsiz topluluk yapısını güçlendiren yerel yönetim tokeni olarak tanımlanabilir. APE ekosistemi, Ethereum Blockchain’indeki en popüler NFT koleksiyonlarından ikisi olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) topluluğunu içinde barındırıyor. ApeCoin, NFT sahiplerinin NFT’lerin ve diğer varlıkların, soğuk depoda güvenli bir şekilde tutulurken bu sürecin teyidini sağlayan bir uygulama olan ”tokenproof” ile ortaklık kurdu. ApeCoin’in ortaklığı, APE’in bu varlıkların sahipliğini doğrulamasını ve Ape Fest ’22 etkinliğine bilet dağıtmasını sağlıyor.

ApeCoin, topluluğuna Ape Fest ’22 için bilet almanın tek yolunun tokenproof uygulaması olduğunu bildirdi. Tokenproof’a kaydolmak için, kullanıcıların Bored Ape Yacht Club veya Mutant Ape Yacht Club NFT’lerini içeren bir cüzdan kullanmaları gerekir. ApeCoin, New York’ta 20-23 Haziran 2022’de 17:00 ile 22:00 arasında Ape Fest’i düzenleyecek. Ape Fest yaklaştıkça, Ethereum balinaların ApeCoin birikimlerini artırıyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar