X


Analistler Uyardı: Bitcoin’de (BTC) Bu Gösterge Çok Önemli!

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin fiyatında 200 günlük hareketli çok önemli ve BTC şu anda bir kırılma noktasında bulunuyor.
17:30
3 Haziran 2021

Bugün Bitcoin (BTC), 39.500 doların üzerine yükselerek 40.000 dolarlık direnç seviyesine çok yaklaştı. Böylece lider kripto para birimi son birkaç haftadaki satış faaliyetinin bir sonucu olarak oluşan ve 30 bin dolarda yerel bir dip ile sonuçlanan simetrik bir üçgenden çıkmayı başardı.

200 Günlük Hareketli Ortalama Çok Önemli

Yakın tarihli bir Twitter yorumunda, Bitcoin ve kripto analisti MagicPoopCannon, yukarıda belirtilen simetrik üçgenden bir çıkışın nihayetinde BTC’nin son üç haftadır zor olan 200 günlük çok önemli hareketli ortalamayı yeniden test edeceğine dikkat çekiyor.

Ayrıca BTC’nin bu hareketli ortalamayı geri kazanamaması simetrik üçgenin bozulmasına neden olabilir ve böylece Bitcoin 28.000 dolara kadar yeni bir geri çekilme yaşayabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Magic’in Bitcoin analizi, mevcut BTC simetrik üçgenini göstermek için paylaştığı grafikte görülüyor.

“Bitcoin Bir Dönüm Noktasında”

Tecrübeli yatırımcı ve grafik uzmanı Aksel Kibar, Bitcoin‘in benzer bir analizinde, Bitcoin’in mevcut simetrik üçgen içinde ne kadar uzun süre kalırsa, düşük seviyelere kırılma şansının o kadar yüksek olduğu konusunda uyardı.

Kibar’a göre, Bitcoin şu anda eşit olasılıklara sahip bir geri çekilme ya da ralli ile bir kırılma noktasında bulunuyor. Kibar konuyla ilgili açıklamalarında, “Hem ortalama hem de en son konsolidasyon aynı alan etrafında gerçekleşiyor. Ben bu tip teknik seviyeler ve alanları şu şekilde adlandırıyorum: Kırılma noktaları. Hem geri çekilme gem yükseliş aynı olasılığa sahip.” sözlerini kullandı.

Kibar açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Başka bir nokta: Fiyat en son üçgen konsolidasyonu içinde ne kadar uzun kalırsa, ondan çıkmanın başarısız olma veya simetrik bir üçgenin kurallarına uymama şansı o kadar yüksek olur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar