reklamı kapat

Analist: Milyon Dolarlık Bitcoin Tasfiyeleri Fiyat İçin Pozitif

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma, yatırımcılar için olumlu bir gelişme mi?
15:00
4 Haziran 2020

Bitcoin son zamanlarda çok dalgalı bir döneme girdi ve yaşanan bu fiyat iniş ve çıkışları yatırımcıların milyonlarca dolarlık tasfiyeler yaşamasına yol açtı. Bitcoin’in 10.400 dolara kadar çıkması ilk olarak BitMEX üzerinde short pozisyon açanların 110 milyon dolarlık tasfiye yaşamasına yol açmıştı.

Milyonlarca Dolarlık Likidasyonlar, Bitcoin Lehine Sonuçlandı

Bunun devamında ise iki gün önce yaşanan sert düşüş ve 8.000 dolar bandına kadar gerileyen BTC fiyatı, BitMEX üzerinde long pozisyon açanların yine 110 milyon dolara yakın likidasyon yaşamasına yol açtı. Bu da sadece iki hareket ile tek bir kripto para borsasaı üzerinde 220 milyon dolardan daha fazla tasfiye yaşandığını gösteriyor.

Ancak önde gelen bir kripto para analisti ise bu durumun kesinlikle Bitcoin fiyatı için pozitif olduğunu düşünüyor. Bitazu Capital kurucu ortağı ve önde gelen analist Mohit Sorout, konu hakkında yaptığı açıklamada devasa likidasyonların Bitcoin yatırımcıları için pozitif olduğunu ve bunun bir yere yığılmayı önlediğini belirtti.

Bu durumun aslında Bitcoin’in yükseliş mi yoksa düşüş mü yaşayacağına yönelik olan görüşleri de resmen sıfırladığını belirten analist, birkaç günlük süre içerisinde önce ayıların tuzağa düşürüldüğünü, bunun sonrasında ise yükselişin yeniden eski yerine dönerek başlama sinyali aldığını vurguladı.

Bitcoin fiyatının yaşanan bütün bu likidasyonlara rağmen artacağını düşünenlerin sayısının diğer tarafa kıyasla daha fazla olması da bu olayların pozitif olduğunu göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.