reklamı kapat

Analist: ETH’da Her Şey Düşüşü İşaret Ediyor

Ethereum son zamanlarda %120 gibi büyük bir artış performansı sergilemiş olsa da analistler tüm göstergelerin düşüşü işaret ettiğini belirtiyor. 
08:00
29 Nisan 2020

Kripto para piyasası son günlerde hareketli olsa da Ethereum (ETH) için bu durum aynı değil gibi görünüyor. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde güzel artış performansları sergilemiş olsa da ETH şu anda sıkıcı günler geçiriyor olabilir.

Bununla birlikte bazı analistler Ethereum yatırımcılarının bu “sıkıcı” günleri arayacağını ve ciddi bir düzeltme grafiğinin kapıda olduğunu ifade ediyor. Hatta bir analiste göre ETH ile ilgili her gösterge düşüş işareti veriyor.

“Düşüş Apaçık Ortada”

Ethereum‘un son birkaç hafta içinde çok iyi performans gösterdiğini rahatlıkla dile getirebiliriz. Mart ayında görülen düşük seviyelerden bu yana kripto para birimi %120 oranında arttı ve 88 dolardan çarpıcı bir şekilde 200 dolara yükseldi.

Bununla birlikte her ne kadar ETH yükselişi kripto para piyasasındaki mevcut artışlarla devam etse de bir analiste göre ETH’daki her şey bir düşüşe işaret ediyor.

Bitcoinist’in haberine göre piyasanın önemli analistlerinden olan Byzantine General Telegram kanalı üzerinden yaptığı açıklamalarda, iki textbook düşüş formasyonu ve düşüş eğilimi gösteren üç etken olduğunu ifade etti.

Öte yandan Byzantine General, borsalara büyük miktarda ETH girişi olduğunu dile getirdi. Analiste göre bu durum, elindeki ETH’ları satmak isteyen kişilerin cüzdanlarındaki kripto paraları borsalara gönderdiği anlamına geliyor. Dolayısıyla piyasada bir satış baskısı oluşabilir.

Bütün Gözler Bitcoin’de

Bazı analistler Bitcoin’in bir süre 7.800 dolar üzerine çıkamamış olmasını güçlü bir dirençle karşı karşıya olduğu şeklinde yorumlamıştı. ancak yazının yazının yayına hazırlandığı sırada lider kripto para birimi 7.850 seviyesinden işlem görüyordu.

Bununla birlikte eğer 7.800 doların üzerinde kalmayı ve artışını devam ettirmeyi başaramazsa Bitcoin büyük bir düşüş dalgasına girebilir. Eğer BTC düşüş eğilimine girerse genel itibariyle Bitcoin’i takip eden ETH da fiyatını geri çekmeye başlayacak. Çünkü genel itibariyle tüm altcoin’ler BTC fiyatına bağlı bir şekilde grafik çiziyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.