reklamı kapat

Altcoin’ler Sosyal Medyada Can Çekişiyor!

Altcoin sezonu ifadesi Ekim ayında resmen çakıldı.
09:00
8 Ekim 2019

Sosyal medya ve özellikle Twitter ile Telegram, kripto para sektörü için oldukça önemli bilgilerin paylaşıldığı ve zaman zaman fiyat üzerinde direkt etkiye sahip olan iki platform haline geldi. Bazı kripto para birimlerinin ne denli yatırımcısı olduğunu sosyal medya üzerindeki konuşulmalarına bakarak anlamak bile artık bir nebze mümkün.

Ancak görünüşe göre ”altcoin sezonu” ifadesi, geçtiğimiz haftalarda resmen bitti. 2019 yılında oldukça çalkantılı bir dönem yaşayan altcoin’ler, Bitcoin (BTC) maksimalistlerine yenik düştüler ve 2019 kesinlikle BTC yılı oldu. The TIE tarafından yapılan bir araştırma, sosyal medya üzerindeki altcoin sezonu ifadesinin inanılmaz sert bir düşüş yaşadığını göstermekte.

Ekim Ayı Altcoin’leri Düşüşe Zorladı

 Grafikten de görülebileceği üzere altcoin sezonu ifadesi 2019 yılında özellikle Temmuz ayında tüm zamanların en yüksek kullanım seviyesine ulaşsa da, Ekim ayında en düşük seviyesine geriledi. Aslında Bitcoin’ler azaldığında normalde altcoin’lerin yükselişe geçmesi gerekirken, Ekim ayında neredeyse bütün kripto para birimleri sert bir çakılma yaşadı ve bu durum altcoin sezonu ifadesi için de oldukça kötü sonuçlandı..

Ünlü kripto para girişimcisi ve milyarder isim Mike Novogratz ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada altcoin’lerin düşüş sebebini ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun