Altcoinler Son Durum: AVAX, SOL, ETH ve XRP!

En popüler altcoinlerde son durum ne? Kripto para yatırımcılarını neler bekliyor?
21:30
31 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

FED sonrasında yükselişe geçen kripto para piyasaları şimdilik duruldu. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 23.700 dolardan alıcı buluyor. Kripto paraların kurumsal talep görmeye başlaması sebebiyle artık makro ekonomik gelişmelerden daha fazla etkileniyor. Rusya’nın saldırıları henüz devam ederken şimdi de Çin, Tayvan gerilimi başladı. Peki popüler altcoinleri neler bekliyor?

AVAX ve SOL Son Durum

En büyük iki Ethereum rakibi kripto paraların genel yükselişinden payına düşeni aldı. Solana yazı hazırlandığı sırada 44,07 dolardan alıcı buluyor. İşlem hacmi %26 azalan altcoin 15,2 milyar dolar piyasa değeriyle dokuzuncu sırada bulunuyor. SOL henüz net bir yön tayin etmiş değil. Fiyat 46,9 dolar direnci ile 40,4 dolar desteği arasında konumlanıyor. Hali hazırda 44 dolar seviyesinden alıcı bulan SOL henüz gün bitmeden direnç bölgesini test edebilir. Elbette Bitcoin’in bu süreçte güçlü kalması gerekiyor.

Avalanche (AVAX) yazı hazırlandığı sırada 24,7 dolardan alıcı buluyor. İşlem hacmi %20 azalan AVAX’ın fiyat son 24 saatte %3 geri çekildi. Kritik 25 dolar direnci üzerinde kapanışların gelmesi halinde 27-28 dolar direnç bölgesi hedeflenebilir. AVAX şimdilik yükseliş görünümünü sürdürüyor.

Ethereum (ETH) ve XRP Son Durum

Kral altcoin 1.700 doların üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor. Hafta sonu düşen işlem hacmi ETH fiyatının da %1 düşmesine neden oldu. ETH işlem hacmi son 24 saatte %30’a yakın düştü. Piyasa değeri 200 milyar doların üzerinde bulunuyor ve 1.720 dolar direncinin üzerinde kapanışlar daha fazla yükselişe kapı aralayabilir. Bitcoin ve altcoinler için kritik süreç Pazartesi başlayacak. ABD borsaları pozitif görünümünü koruyabilirse hacimli yükselişler görebiliriz. Son bir haftada birçok popüler analist ETH için 2.000 dolar ile 2.200 dolara arasında orta vadeli hedef verdi. Özellikle yaklaşan Merge yatırımcıları heyecanlandırıyor.

Ripple (XRP) devam eden SEC davası sebebiyle uzun süredir ATH seviyesinin altında alıcı buluyor. Ancak Hilman belgeleri yakında mahkemeye sunulabilir. Bu durum XRP fiyatı için olumlu olacaktır. Yazı hazırlandığı sırada 0,39 dolardan alıcı bulan XRP kritik 0,4 eşiğini bugün geçmişti. Daha fazla yükseliş için bu seviyenin üzerinde kapanışlara ihtiyaç var. Eğer Bitcoin pozitif görünümüne devam ederse kısa vadede 0,6 dolara kadar bir toparlanma görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar