reklamı kapat

Almanya’nın İki Numarasından XRP ve LTC Hamlesi

Börse Stuttgart XRP ve LTC ETN'lerini listeliyor.
20:00
13 Mayıs 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Almanya’nın 2. ve Avrupa’nın 9. büyük menkul kıymetler borsası Börse Stuttgart XRP ve Litecoin (LTC) ETN’lerini listeledi.

Börse Stuttgart

ETF’lere oldukça benzeyen ETN’ler, sıkı bir şekilde denetlenmiş ve şeffaf olarak yatırımcılara sunulan yatırım araçlarından. Börse Stuttgart ekibi konu hakkında şu açıklamaya yaptı:

Almanya’da ilk defa yatırımcılar XRP ve LTC ETN’lerini alıp-satabilecekler. 4 farklı menkul kıymet oluşturulacak ve İsveçli bir firma iki kripto paranın euro ve İsveç kronu arasındaki bağlantıyı takip edecek.

ETN’lerin başlatılmasının Börse Stuttgart’ta LTC ve XRP likiditesini artırması bekleniyor. Oluşturulan ürünlerin akredite yatırımcıları ve kurumları hedef aldığı belirtiliyor. Kripto para borsalarının yeteri kadar likidite sağladığı düşünülse de yatırımcıları koruma konusunda pürüzler bulunuyor.

2017 sonlarında milyarder Mark Cuban Bitcoin’e ETN aracılığıyla, bir İsveç borsasından yatırım yaptığını ifade etti:

Oldukça ilginç çünkü birçok varlığın değeri arz ve talebe göre belirleniyor. Birçok hisse senedinin gerçek değeri yok, herhangi bir mülkiyet hakkınız bulunmuyor ya da söz sahibi olmuyorsunuz. Bitcoin’de buna çok benzer. Sadece alım-satım işlemi gerçekleştiriliyor.

LTC Geliştirmeleri

Yıl başından bu yana LTC fiyatı %183’e kadar yükseldi. Litecoin’in açık kodlu geliştirilmesi ve son zamanlarda gizliliğe odaklanması değer kazanmasına sebep gösterildi. Litecoin yaratıcısı Charlie Lee mübadele edilebilirliğin bir para birimi için en önemli nokta olduğunu dikkat çekerken, LTC’lerin değiştirilebilir olması için bazı işlemlerin gizli yapılması gerektiğini dile getirdi. Litecoin geliştirici ekibinin gece gündüz çakıştığını belirten Lee, MimbleWimble’ı değerlendirdiklerini sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.