reklamı kapat

Algorand Coin Nasıl Satın Alınır?

Ünlü isimler tarafından geliştirilen Algorand nedir?
16:03
31 Ağustos 2020

MIT Profesörü Silvio Micali tarafından geliştirilen Algorand, merkeziyetsiz, güvenli ve ölçeklenebilir bir kripto para projesi ve blockchain ağıdır. Çekirdek kadrosunun üst düzey akademisyenler, araştırmacılar ve profesörlerden oluştuğu Algorand, kısa süre içerisinde kripto para sektörünün sayılı projelerinden birisi haline geldi.

Silvio Micali aynı zamanda Turing ödülü almış sayılı akademisyenlerden birisi olarak biliniyor. Algorand’ın teknolojisinin blok süresini saniyelere kadar düşürdüğü ve anlık işlem tamamlama şansı verdiği biliniyor. Peki ölçeklenebilirlik ve hız konusunda rekor kıran Algorand coin geleceği neleri içeriyor ve Algorand yorumları neleri kapsıyor?

Algorand Nedir?

Algorand’ın diğer blockchain projelerinden en büyük farkının ölçeklenebilirlik ve hızlı blok süresi olduğu biliniyor. Geliştiricilere yönelik birçok ürün ve kolaylık sağlayan ALGO Coin altyapısı, önde gelen şirketlerle de ortaklıklar imzaladı. Algorand geçtiğimiz tarihlerde Flipside Crypto, OTOY, Syncsort ve TOP Networks gibi kurumlarla ortaklık imzlamayı başarmıştı.

Algorand yorumları da bu ortaklıkların devamında ciddi anlamda olumlu bir hal aldı.

ALGO Coin Yorumları

ALGO Coin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle en büyük 45. kripto para birimi konumunda. 24 saat içerisinde %0,78 düşüş yaşayan Algorand Coin geleceği bu düşüşe rağmen sahip olduğu teknoloji sayesinde bir hayli parlak. Blockchain teknolojisinin sadece kurumlar tarafından değil, bireyler tarafından da benimsenmesine odaklanan ALGO Coin, bu konuda önemli işler başarıyor.

Ethereum ağındaki işlemler son aylarda özellikle DeFi yüzünden ciddi bir yavaşlama yaşasa da ALGO tam olarak bunun çözümüne sahip. ALGO ağındaki işlemler saniyeler içerisinde tamamlanırken işlem ücretlerinin de ETH ağındaki işlem ücretlerinden çok daha düşük olduğu göz önüne geliyor.

Ethereum’dan faklı bir konsensüs mekanizmasına da sahip olan ALGO Coin’in ilerleyen yıllarda da adından sıklıkla söz ettireceği tahmin edilmekte. Peki ALGO Coin nereden ve nasıl satın alınır?

ALGO Coin Binance kripto para borsası üzerinden birden fazla işlem çiftine sahip. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance‘in sunduğu güvenilirlik de kullanıcıları cezbeden bir başka özellik gibi gözüküyor.

ALGO Coin Nasıl Satın Alınır?

  ALGO Coin Binance üzerinde birçok işlem çiftine sahip olsa da en çok kullanılan ikilinin Bitcoin ve Tether olduğu biliniyor. Binance üzerinden USDT işlem çifti ile ALGO Coin almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • ALGO Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna ALGO yazın ve altta açılan ALGO/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “ALGO AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek ALGO alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.