2021 ve 2023 Yılının En İyi Kripto Analisti Olacakları Saydı! Yine Tutturacak Mı?

Özet

  • Ciddi kazanç elde etti ve şimdi yatırımcıları üçüncü kez uyarıyor. Yine tutturacak mı?
17:25
23 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son boğa sezonundaki çöküşü doğru tahmin etmişti ve bu durum onun popülerliğini artırdı. Yakın zamanda tekrar piyasaya dair görüşlerini açıkladı. Geçmiş dönemde başarılı tahminlerde bulunan isimlerin yeni değerlendirmeleri daha büyük rağbet görüyor. Önceki tutarlı tahminleri onu gelecekte de haklı çıkarır mı? Bunu ancak zaman gösterir fakat farklı pencerelerden piyasaları izlemek yatırımcılar için faydalı olabilir.

Kripto Para Analisti Yorum

DonAlt unvanıyla tanınan ve 2021 yılında şöhretini katlayan DonAlt yarım milyon yatırımcıyı uyardı. Aynı isim 2022 yılında da dibi doğru tahmin ettiği için bu yıl diğer analistler arasındaki konumunu yükseltmişti. Bitcoin‘in 30.000 doların üzerindeki rallisinin bir aralık sapması olduğunu söyleyen analist riskler konusunda takipçilerini uyarıyor. Kripto analistine göre, 30.000 doların üzerindeki aralık sapması, Bitcoin’in geçen yılın Kasım ayında 18.000’in altına düştüğü dipteki aralık sapmasına benziyor.

“16,000 dolar seviyesinde yükselişe geçmemle aynı sebepten dolayı burada da düşüş eğilimi göstermem gerekecek. Aksi kanıtlanana kadar zirvede olmayı bekliyorum.”

2022 sonu ve 2021 düşüşündeki doğru tahminleri nedeniyle DonAlt bu yorumuyla yatırımcılarla düşüş beklentisini paylaştı. Bu yıl son dipten ciddi kazanç elde ettiği için analistin görüşü yatırımcıları endişelendirdi.

Bitcoin ve Altcoinler Yorum

DonAlt’ın grafiğine bakıldığında, Bitcoin için mevcut aralığının 18.000 ila 30.000 arasında olduğu görülüyor. BTC’nin şu anda 27.500 dolar seviyesine yakın işlem görmesi ve aralığa geri dönmesiyle DonAlt, 31.000 dolara uzayan son ralliyi tuzak olarak tanımlıyor. Ayrıca BTC’nin piyasa yapısı ve zamanlamasının, Bitcoin’in 30.000 dolara kadar düşmeden önce iki aydan kısa bir süre içinde 55.000 dolardan 65.000 dolara yükseldiği 2021’in başlarındaki fiyat hareketine benzediği konusunda uyarıyor.

Popüler kripto analisti yeniden yükseliş heyecanına kapılabilmek için büyük bir düşüş veya güç belirtisi görmek istiyor.

“20,000 dolara düşüş ya da güçlenen grafikler, izleyeceğim şey bu olacak. Bu ikisinin arasında kalan her şey muhtemelen aylarca dalgalı olacak.”

2022 yılının Kasım ayında Bitcoin, Litecoin (LTC) ve XRP biriktiren isim BTC henüz 30.000 dolar seviyelerindeyken tüm bunları satmış ciddi anlamda kazanç elde etmişti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI