X

2020 Ethereum ETF’lerinin Yılı Mı Olacak?

Son zamanlarda sıkça bahsedilen Ethereum ETF’leri bu yıl geliyor mu?
14:00
9 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

The Block’un 2020 Outlook anketine katılanların çoğu, CFTC tarafından düzenlenen vadeli işlem borsalarının bu yıl Ethereum’a bağlı (ETH) vadeli işlemleri başlatacağına inanıyor.

Ethereum ETF’leri

Anket sonuçlarına göre bu sene, 106 katılımcıdan 72’si yani %67.9’u bir Ethereum ETF’nin  düzenlenmiş bir borsada yayınlanacağını düşünüyor. Dolayısıyla ankete katılan 34 kişi veya ankete katılanların yüzde 32.1’i Ethereum ETF’lerinin 2020 yılında da bizlerle olmayacağına inandıklarını ifade ediyor.

The Block’un 2020 Outlook anketininn Bitcoin ETF’lerinin 2020 yılında yayınlanıp yayınlanmayacağına odaklandığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Öte yandan geçen ayın sonlarında, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı Heath Tarbert bir Bloomberg röportajında bu sene kripto piyasasının Ethereum (ETH) tabanlı vadeli işlem sözleşmelerinin başladığını görebileceğini belirtmişti. Tarbert yaptığı açıklamalarda “Hem nakit olarak hem de fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin vadeli işlemlerini gördük. Benim tahminim Ethereum vadeli işlemlerini de bu sene göreceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun yanında Başkan, geçen Ekim ayında Ethereum vadeli işlemlerine dikkat çekmişti. O zaman da “kesinlikle” Ethereum tabanlı token’a bağlı vadeli işlemlerin önümüzdeki altı ile on iki ay içinde işleme başlayabileceğine inandığını dile getirmişti.

Ethereum 2.0 ve CFTC

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Tarbert, Ethereum‘un (ETH) önemli gelişmesi Ethereum 2.0 hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Konuşması sırasında Ethereum 2.0 konusunda geliştiricileri uyaran Tarbert, söz konusu token’lerin CFTC tarafından konulan regülasyonları ihlal edebileceğini dile getirmişti.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar