X


1 Bitcoin Kaç Dolar?

1 Bitcoin kaç dolar?
07:29
26 Nisan 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2009 yılında piyasaya sürüldü ancak piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana inanılmaz bir büyüme elde etti. Bitcoin ilk başta birçok kişi tarafından “kumar” veya bahis oyunu gibi kavramlarla karıştırılsa da bunun elektronik bir ödeme aracı olduğunun anlaşılması çok sürmedi.

Bitcoin ilk yıllarında hiçbir değere sahip değilken artık birçok itibari para biriminden çok daha değerli. “1 Bitcoin kaç dolar?” sorusunun cevabı ise bu yazının kaleme alındığı 28 Nisan Çarşamba günü ve 07.30 saati itibarıyla 54.949 dolar olarak verilebilir. Bitcoin’in fiyatı zamanla ciddi değişimler yaşamakta ve aslında fiyatın volatilitesi birçok yatırımcının Bitcoin’den korkmasına yol açmakta. Buna rağmen Bitcoin‘in 10 yıllık grafiğine bakıldığında bunun Türk lirası ve ABD doları da dahil bütün itibari para birimlerine karşı devamlı olarak değer kazandığı görülmekte. Bu sebeple”1 Bitcoin kaç dolar?” sorusunun cevabı önümüzdeki tarihlerde ve aylarda çok daha yüksek miktarlarla verilmek zorunda kalınabilir. Bitcoin’in değerinin devamlı olarak artmasının sebebi ise bunun sahip olduğu sınırlı arz modeli ve yakaladığı popülerlik.

Kullanıcılar 54.000 dolarlık BTC’yi parçalar halinde de satın alabilir. Birçok kullanıcı 1 BTC almaya gücü yetmediği için bu karardan vazgeçse de BTC, direkt olarak SATS’lar halinde alınabilmekte. SATS veya Bitcoin’in en küçük birimi olarak bilinen satoshi, kullanıcılara düşük miktarlarla da BTC alabilme şansı veriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

1 Bitcoin To USD

1 Bitcoin to USD sorusunun cevabı da 54.949 dolar olarak görülmekte. Bitcoin bundan yaklaşık 1 yıl önce 3.700 dolara kadar düşse de kısa sürede inanılmaz bir yükseliş elde etti ve şu an bu yükselişini devam ettirmekte. 1 Bitcoin to USD ifadesinin cevabı uzmanlara göre 2021’in sonunda 100.000’in üzerine çıkabilir.

Bitcoin hangi bankalardan alınır?

Bitcoin şu an için Türkiye’de hiçbir bankadan satın alınamamakta. Buna rağmen belirli kripto para borsalarının bankalarla sağladığı direkt ortaklık kanalları sayesinde kripto para borsalarından Bitcoin almak mümkün. Bitcoin almak için ise dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tercih edilebilir. Binance, sunduğu altyapı, güvenlik ve likidite ile kullanıcılara üst düzey hizmet sunmaya devam etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar