x

Oyuncular İçin Blockchain Tabanlı E-spor Platformu: Gilgam.es


Bitkapital

Tamamen yapay zeka ile yönetilecek ve oyun dünyasının birbiriyle rekabet edebileceği e-spor platformu Gilgam.es, halka arz detaylarını duyurdu. Günümüzde hızla genişleyen e-spor ve oyun endüstrisi blok zinciri üzerinde çalışacak ve tüm müsabakaları yönetebilecek bir platform ile tanışmak üzere. Tahminlere göre içinde bulunduğumuz yılda yaklaşık 700 milyon $ hacme ulaşması beklenen e-spor endüstrisi, 2020 yılına geldiğimizde ise yine yaklaşık 1.5 milyar $’lık bir piyasaya sahip olacak. Gilgam.es tıpkı e-spor endüstrisi gibi hızla yükselen kripto para piyasaları ile e-spor dünyasını birleştirmeyi hedefliyor.

Bildiğiniz gibi birçok sektör kendine blok zinciri üzerinde yeni platformlar bulmakta. Blok zincirinin sağladığı teknolojik kolaylık, Ethereum smart contract’ları ile de birleşince tam anlamıyla merkezsiz iş modellerinin ve platformlarının önünü açıyor. Yakın tarihte merkezsiz akıllı bilgisayar projeleri ile merkezsiz VPN ağı kuran projelere dahi tanıklık ettik. Tüm bu projelerin ortak noktası, Satoshi Nakamoto’nun aslında Bitcoin whitepaper’ında değindiği, hizmet sağlanırken 3. kişilere duyulması gereken güvenin ortadan kaldırılması. Blok zinciri ve Ethereum smart contractları da işte tam olarak bunu sağlıyor.

Öte yandan, e-spor platformları ESL gibi şirketlerin tekeline hızla girmekte. Bu şirketler oyun yapımcıları ile büyük anlaşmalar yapıp hemen hemen bütün turnuvalara ev sahipliği yapıyor. Turnuvaları kendi kurallarına göre oynatıyor ve karın büyük bir kısmını oyuncular ve takımlar yerine kendileri kazanıyor. Gilgam.es platformunda ise üçüncü bir kişiye, yani ESL gibi organizatör bir firmaya duyulan ihtiyaç tamamen ortadan kalkıyor.

Peki Gilgam.es Platformu Nasıl İşliyor?

Oyuncular GSS tokeni alarak platformun desteklediği oyunlardan birine (DOTA2, League of Legends, Counter Strike: Global Offense, Call of Duty e-spor popülasyonu geniş oyunlar oyunlar) özgülenmiş smart contract’a gönderiyor. Smart contract tamamen otomatik bir şekilde oyuncuları eşleştirerek bir maç oluşturuyor. Maçı kazanan takım, diğer takımın sözleşmeye yatırdığı GSS tokenleri ile birlikte kendi tokenlerini de geri alıyor. Tabii bu eşleştirme, oyuncuların online oyunlarda MMR (matchmaking rating) olarak bilinen kişisel skorlarına göre yapılıyor.

Gilgam.es aynı zamanda tüm oyun turnuvalarının en büyük problemi olan hile konusunda da iddialı. Gilgam.es takımı kendi platformlarının sürekli güncel tutularak tüm hileleri algılayabilen bir otomasyon sistemine sahip olacaklarını söylüyorlar. Oyuncuların Gilgam.es oyunlarına katılabilmek için bilgisayarlarına indirmeleri gereken Gilgam.es yazılımı, oyuncunun bilgisayarının arka planında çalışan tüm programları sürekli olarak gözden geçiriyor olacak. Yazılımın sürekli güncellenen hile veritabanında bulunan bir hileye rastlaması halinde maç iptal edilecek ve tokenler oyunlara geri dönecek. Gilgam.es yapay zekası kazananı belirleyecek ve kazanan takımı GSS tokenleri ile ödüllendirecek. Kaybeden takımın itiraz hakkı bulunacak.

Yazılımda kullanıcılar kendilerine bir hesap yaratacak ve her hesabın kendine özgü Ethereum deposit adresi oluşacak. Bu sayede oyuncular GSS tokenlerini hesaplarına atabilecek ve diledikleri zaman çekebilecekler. Aynı zamanda internet üzerinde kredi kart kullanan her internet kullanıcısının korkulu rüyası, kredi kartı bilgilerinin çalınmasının önüne de Gilgam.es, merkezsiz ve tamamen smart contract otomasyonu ile işleyen platformu ile çözüm üretecek.

Ethereum blok zincirinin getirdiği kolaylıklar ile oyuncular arasındaki tüm tokenler merkezsiz smart contract’ların elinde olacak ve oyunu kazananlardan başka kimsenin bu tokenler üzerinde bir işlem gerçekleştirebilme imkanı olmayacak. Aynı zamanda tüm kıtalardaki oyunculara hizmet verebilmek için yazılım Asya, Avustralya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da veri merkezlerine sahip olacak.

Gilgam.es Halka Arz Detayları https://ico.gilgam.es

Gilgam.es halka arzı (ICO) 20 Haziran Salı günü başlayacak ve 1 ay sürecek. Halka arzda ilk bir saat özel bir bonus bulunacak. İlk bir saat içerisinde yatırım yapanlar yatırdıkları her Ethereum için 750 GSS tokenine sahip olacak. İlk bir saatten sonra Ethereum başına alınabilecek GSS miktarı 650’ye düşecek ve son haftaya kadar yavaş yavaş azalarak son haftada 1 Ethereum ile 500 GSS tokeni alınabilecek. Gilgam.es takımının belirlediği maksimum yatırım tutarı 6 milyon dolar. Halka arz başladığında Ethereum / Dolar kuru sabitlenecek ve bu 6 milyon dolar bu sabit kura göre hesaplanacak.

Halka arz Ethereum smart contract üzerinden gerçekleştirileceği için GSS tokenleri yatırımcıların Ethereum gönderdiği adreslere işlenecek. Diğer kripto paralarla yatırım yapmak isteyen kullanıcılar için Gilgam.es takımı otomatik çevirim hizmetini halka arz gününde sunacak.

Halka arz sırasında toplanan sermayenin %15’i yönetim işlerine, %50’si yazılımın geliştirilmesi ve güncellenmesine, %20’si reklam ve tanıtımlara, %5’i yasal mecburiyetlere, %10’u da daha sonra kullanılmak üzere kilitli kalacak.

Gilgam.es halka arzına katılmak ve daha fazla bilgi almak için: ico.gilgam.es

Gilgam.es whitepaper: https://ico.gilgam.es/whitepaper/Gilgam.es.whitepaper.pdf

Yazar: olcaytu2005

loading...

Bir Cevap Yazın

Oyuncular İçin Blockchain Tabanlı E-spor Platformu: Gilgam.es

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video