X

XRP Fiyatı Şahlandı: Yükseliş Nerede Duracak?

XRP yatırımcılarının beklediği an geldi mi?
17:41
26 Eylül 2020

Türkiye içerisinde belki de en çok takip edilen kripto para birimlerinden birisi konumundaki XRP, yine hafif bir hareketlilik yaşayarak top 10 içerisinde yeşillenmeyi başardı. XRP/USD işlem çifti son 24 saatlik süre içerisinde %5 ve üzerinde artış elde ederek değerini önemli direnç noktası 0,24 doların üstüne kadar çıkartmayı başardı.

Aslında XRP fiyatında görülen bu artışın direkt olarak lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili olduğu görülüyor. Bitcoin düşerken gerileyen XRP fiyatı, yine BTC’nin yükseliş hareketi ile yükselişe geçti ve ikili arasında pozitif korelasyon olduğu kanıtlandı.

XRP Fiyatının Yükselişi Diğerlerini Geride Bıraktı

Bitcoin 10.700 doların üstüne kadar çıkarken XRP’nin diğer kripto paralara göre daha fazla yükselmesi ise bunun bireysel bir yükseliş ivmesi yakaladığını da gösteriyor. Top 10 içerisinde Bitcoin Cash, Crypto.com Coin ve Litecoin gibi diğer kripto paralar %1 ve %2 gibi çok düşük yükselişler sergilerken XRP ve Chainlink kesinlikle top 10’a damga vurdu.

Peki XRP fiyatının yükselişi kısa vadede nereye kadar devam edecek? Aslına bakılırsa XRP’nin önemli direnç noktası 0,24 doları kırdıktan sonra ciddi bir yükseliş potansiyeline sahip olduğu söylenebilir. XRP’nin sıradaki hedefi öncelikle 0,27 dolar, bunun devamında 0,29 dolar ve son olarak 0,33 dolar olacaktır. XRP‘nin 0,33 doları geçmesi tarihsel olarak boğa koşusu olarak anılmakta ve yine benzer bir durum yaşanabilir.

Bunun yanı sıra Ripple’ın attığı önemli vakıf olma adımı da fiyatı harekete geçirmiş ve 0,33 dolara çıkmasını destekleyecek olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar