f XRP Fiyat Analizi: XRP Boğaları İçin Bu Fiyat Seviyesi Çok Önemli! › COINTURK

XRP Fiyat Analizi: XRP Boğaları İçin Bu Fiyat Seviyesi Çok Önemli!

Özet

  • XRP, yaşadığı düzeltme sonrası 0,62 doları koruyor ve son 7 gün içinde sadece %0,5 hareket etti, bu durum önemli bir konsolidasyon aşamasından geçtiğine işaret ediyor.

  • XRP/USD paritesi, 0,65 dolardan red alırsa fiyat 0,59 dolara kadar düşebilir; ancak yeterli hacimle 0,665 dolar direncinin kırılması ilk etapta 0,75 dolar direncine hızlı bir tırmanışı beraberinde getirebilir

  • XRP fiyatı için bu seviyeler kritik.

  • Piyasaya etkisi: nötr
18:40
13 Ağustos 2023

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP, yaşadığı düzeltme sonrası 0,62 doları korumaya devam ediyor. XRP/USD paritesi son 7 gün içerisinde resmen dondu ve sadece %0,5 hareket etti. Bu da XRP’nin önemli bir konsolidasyon aşamasından geçtiğini gösteriyor. Peki uzmanların XRP fiyat yorumları neye işaret ediyor?

XRP Fiyat Analizi

Mevcut düzeltme, XRP için 0,6 dolar seviyesine kadar düşüşü beraberinde getirebilir. Üç haftalık düşüş sonrasında XRP sonunda sağlam bir zemin buldu ve toplamda zirveden %36,5 değer kaybetti. 13 Temmuz tarihinde ulaştığı 0,938 dolar seviyesi XRP için bu yılın zirvesi oldu ancak bu durum değişebilir. XRP bu seviyeden 0,596 dolara kadar düşse de yeniden toparlandı ve 0,6 dolar desteği üzerinde kalmayı başardı.

XRP/USD için 0,6 dolar seviyesi aslında %50’lik Fibonacci desteğine denk geliyor ve bu sebeple oldukça kritik. Bu seviye birçok analiste göre ise gerçek bir dip nokta olarak görülüyor. XRP için şu an 0,6 dolar çok kritik bir destek ve 0,66 dolar daha üst dirençlere giden yolun önündeki ilk kapı. XRP/USD paritesi eğer daha önceki gibi 0,65 dolardan red alırsa, fiyat 0,59 dolara kadar çekilebilir. Ancak yeterli hacimle fiyatın 0,665 dolar direncini kırması ilk etapta 0,75 dolar direncine hızlı bir tırmanışı beraberinde getirebilir.

XRP Fiyatı Hala Bullish!

XRP için dava belirsizliği hala bitmedi ve yatırımcılar özellikle bu belirsizlik durumunda ciddi adımlar atmak istemiyor olabilir. Bu da XRP tahtalarındaki hacimsizliğin bir numaralı sebebi gibi gözüküyor. XRP şu an için 100 ve 200 günlük EMA seviyelerinin üstünden işlem görüyor ve az hacme rağmen bu oldukça olumlu bir durum. Trendi hala olumlu olan XRP için RSI ise %40 seviyesinde ve bu da aslında alıcıların yeterli hacme sahip olduğuna işaret ediyor.

XRP/USD paritesi şu an için ya davadan gelecek habere ya da genel olarak kripto para sektörünün hareketliliğine kalmış durumda. BTC için önümüzdeki hafta teknik analize dayalı olarak yükseliş bekleniyor ve XRP de bu durumda benzer ilerleyebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI