X


Vitalik Buterin’in Satışları Piyasayı Kana Buladı! SHIB ve AKITA Dumpladı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, cüzdanındaki tüm meme token'ları sattı.
22:35
12 Mayıs 2021

Şaka coinlerin sonu mu geliyor? Vitalik Buterin an itibarıyla, Shıba Inu havuzundaki likiditenin %95’ini ortadan kaldırdı.

Vitalik Buterin Elindeki Shiba Inu ve Akita Inu Token’ları Satmaya Devam Ediyor

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Uniswap’taki Shiba Inu (SHIB) likiditesinin yüzde 95’ini ortadan kaldırdı. Buterin, 13.291.13 adet ETH’ye eşit SHIB tokeni sattı. Buterin, Shiba Inu token’ın toplam arzının yüzde 50’sini geliştiricilerinden almasının ardından şüphesiz en büyük Shiba Inu balinasıydı. Shiba Inu’nun 1 mayıs tarihinde yayınlayan woofpaper’ıne göre proje geliştiricileri VB’nin varlıklarını zayıf nokta olarak lanse ettiler.

Bunun yanı sıra SHIB dışında Buterin, geliştiricler tarafından kendisine gönderilen Akita Inu (AKITA) token’larını da aktif olarak satıyor. Coinmarketcap verilerine göre SHIB son 24 saatte neredeyse %40 oranında düşüş kaydetti. Dogecoin’in kopya projesi olarak lanse edilen bu tokenlar, Binance ve diğer büyük borsalarda listelenmelerinin ardından inanılmaz yükselişler görmüştü. AKITA, son 24 saatlik zaman diliminde %50 oranın düşüş yaşadı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buterin, SHIB ve AKITA token’ları satmasının ardından India Covid Fund’a 1 milyar dolarlık bağış yaptı.

Vitalik Buterin Piyasayı Kana Buladı

Buterin’in satışları kripto para piyasasını kana buladı. Yüklü miktardaki satışlar tüm piyasayı etkilerken piyasa kızıla boyandı. Kriptolarla dalga geçmek adına yaratılan Dogecoin ve muadilleri büyük düşüşler gördü. İnsanların panik satışı da düşüş sekansına katkıda bulundu. DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.44 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar