Venezule Başkanından Bitcoin Cüzdan Reklamı!

Nicolas Maduro'nun şüpheli Trezor paylaşımı tepki çekti.
19:00
7 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ekonomik krizle boğuşan Venezuela‘nın tartışmalı başkanı Nicolas Maduro 6 Kasım tarihinde hükümete ait televizyon kanalında yayına çıktı ve yayın esnasında Trezor tarafından geliştirilen bir kripto para cüzdanının tanıtımını yaptı.

Başkan Maduro’nun videosu kendisine ait sayfada da yayınlandı ve isteyenler buradan videoyu izleyebilirler. Trezor ise konu hakkında yaptığı açıklamada Maduro’nun yanında Trezor temsilcisi olarak gözüken kişilerden haberi olmadığını ve durumun yeni farkına vardığını vurguladı.

Trezor: İnceleme Başlattık

”Venezuela içerisinde görev alan özel kripto para şirketleri” başlıklı bir etkinlikte yer alan Maduro, kendilerini Venezuela içerisindeki Trezor temsilcileri veya Trezorvenezuela olarak tanıtan bir şirket ile bir araya geldi. İddia edilen şirketin bir Facebook sayfası, Instagram hesabı var ve iki platformda da Trezor’un resmi sitesine referanslar yer almakta.

Sosyal medya üzerinde videonun paylaşılması ve büyük bir ilgi odağı haline gelmesi üzerine Twitter üzerindeki resmi Trezor sayfası bunun kendileri ile ilgili bir firma olmadığını dile getirdi.

Trezor durum hakkında inceleme başlattıklarını vurgulasa da, sosyal medyadaki kullanıcıların bunun Maduro tarafından oluşturulan bir tuzak olabileceğini ve insanların Bitcoin‘lerini (BTC)  kaybedebileceklerini vurgulamakta.

Trezor ise bundan yaklaşık 10 ay önce premium olarak tanıttığı yeni kripto para cüzdanını tanıtarak ciddi bir kitleye ulaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar