X


Uzman Yatırımcı Açıkladı: Bitcoin (BTC) Ne Zaman 500.000 Dolar Olacak?

Yatırım yönetimi firması Ark Invest'in CEO'su Cathie Wood yaptığı son açıklamalarda 500.000 dolarlık tahminini tekrarladı.
10:00
14 Eylül 2021

Yatırım yönetimi firması Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, Wall Street’in SALT konferansında Bitcoin’in beş yıl içinde 500.000 dolara ulaşabileceğini  dile getirdi.

“Fiyat 10 Kat Artabilir”

Popüler yatırımcı yaptığı açıklamalarda, kurumlar portföylerinin %5’ini Bitcoin’e (BTC) tahsis etmeye devam ederse, en büyük kripto para biriminin fiyatının on kat artabileceğine inanıyor. Öte yandan Wood, 500.000 dolarlık Bitcoin hedefini Mayıs ayında belirlemiş ve piyasanın geri kalanı ile birlikte yükseliş beklentisi olan isimler arasına katılmıştı.

ARK Next Generation Internet ETF’in şu anda Grayscale’in Bitcoin trust’ının 301 milyon dolarlık hissesine sahip olduğu biliniyor. Ayrıca ARK Invest, geçtiğimiz haftalarda Kandaa’nın Bitcoin ETF’ine yatırım yapabilmek için projelerinde bazı değişikler de yaptı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Haziran ayının sonlarında, 21Shares AG ve Wood’un CEO’su olduğu Ark, ABD’de bir Bitcoin ETF başlatmak için ortaklaşa başvuruda bulundu. Ancak ABD henüz bu ürünü onaylamış değil. Bunların yanında Wood’un radarında non-fungible token’ların da olduğu biliniyor. Ancak henüz bir satın alma girişiminde bulunulmadı.

Düzenleyicilerle İşbirliği

SALT Konferansı’nın en önemli gündem maddelerinden biri de düzenleyici uyumluluktu. Circle CEO’su Jeremy Allaire, düzenleyicilerle çalışmanın kripto para biriminin daha geniş oranda benimsenmesini sağlamaya yardımcı olacağını iddia etti.

Ayrıca Allaire’nin bu fikri, yatırımcıların düzenleyici endişeler sebebiyle kripto para ekosistemine adım atmaktan çekindiğini ifade eden Kanadalı iş adamı Kevin O’Leary tarafından da tekrarlandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar