X


Uzman İsimlerin Bitcoin Fiyat Tahminleri: Önümüzdeki Haftalarda Bu Seviyeler Mümkün!

Kripto para piyasasının popüler isimlerinin Bitcoin (BTC) fiyat tahminlerinin genel itibari ile yükseliş yönünde olduğu ifade edilebilir. 
15:48
15 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında Kasım ayında volatil fiyat hareketleri görülmeye devam ediyor. Bitcoin şu ana kadar Kasım ayında hem rekor kırdı hem ciddi bir geri çekilme yaşadı. Ethereum gibi altcoin birimlerinin de lider kripto para birimlerini takip ettikleri görülüyor.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatları

Lider kripto para birimi 10 Kasım’da gözle görülür bir geri çekilme yaşadıktan sonra yeniden yukarı yönlü hareketini başlattı ve fiyat 66.000 dolarlık önemli seviye üzerine yükseldi. Bitcoin bu hareketler öncesinde yine 10 Kasım’da 69.000 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı.

Ethereum ise Bitcoin’in fiyat hareketleri sonrasında 10 Kasım’da 4.888 dolar ile kendi rekorunu kırdı ve tıpkı lider kripto para gibi sonrasında gözle görülür bir geri çekilme yaşadı. 4.500 dolarlık seviyelere kadar gerileyen ETH’nin fiyatı sonrasında 4.700 dolarlık önemli seviye üzerine yükselmeye başladı.

Bugün ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatte yaşadığı yaklaşık %2,5’lik artış ile 66.000 dolar üzerinde kalmak için çabalıyor. Ethereum ise son 24 saatte yaklaşık olarak %2,7 artış yakaladı ve 4.720 dolar üzerinde mücadelesini sürdürüyor.

Analistlerin Fiyat Beklentileri

Bu noktada uzman isimler arasında bazı farklı görüşlerin olduğu görülüyor. Bazı analistler Bitcoin’in fiyat artışının yeni başladığını ifade ederken bazıları bu seviyelerden sonra ciddi bir düşüş hareketinin başlayacağını dile getiriyor.

Piyasanın popüler analistlerinden olan Crypto Birb, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 100.000 dolara doğru harekete geçeceğini ifade ediyor. Bu noktada analist, “Tanık olmak üzere olduğumuz şey birçok hayatı sonsuza dek değiştirecek” sözlerini kullanıyor.

Benzer şekilde PlanB de Bitcoin’in Kasım ayı içinde 98.000 dolar ulaşmasını beklediğini ifade ediyor. Analistin Aralık ayı hedefi ise 135.000 dolar.

Bu noktada yatırımcılar bir yandan uzman isimleri takip ederken diğer yandan da kendi araştırmalarını yürütmeyi unutmamalı. Piyasada yükselişlerin resim dahilinde olduğu gibi düşüşlerin de ihtimaller arasında yer aldığını belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar