X


Uzman İsimden Önemli Açıklama: Bitcoin ETF’leri Ne Zaman Onaylanacak?

Mike McGlone yaptığı son açıklamalarda Bitcoin ve Ethereum ETF’leri konusunda ABD’nin Kanada’yı izleyeceğini dile getirdi.
10:59
21 Eylül 2021

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone, Stansberry Research ile yaptığı röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ekim ayı sonlarında bir Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylayabileceğini düşündüğünü dile getirdi.

ABD, Kanada’yı İzleyebilir

McGlone, ABD’nin halihazırda birkaç Bitcoin ve Ethereum ETF’ini onaylamış olan Kanada örneğini takip edebileceğini düşünüyor. ayrıca uzman isim yeni başvurular gelmeye devam ettikçe ABD’li düzenleyiciler üzerinde de baskı oluştuğunu ifade ediyor.

Bunlara ek olarak analiste göre, vadeli işlemlere dayalı bir ETF muhtemelen SEC için bir kilometre taşı olacak. McGlone konuyla ilgili olarak, “Vadeli işlemlere dayalı bir ETF en iyi şey olmayabilir, ancak hiç yoktan iyidir… Bu, büyük miktarda para girişi için meşrulaştırma penceresini açar.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin ETF’leri Onaylanabilir

McGlone’un yanı sıra Bloomberg’in kıdemli ETF stratejisti Eric Balchunas da onayın Kasım ayına kadar gerçekleşmesini bekliyor.

McGlone ayrıca devam eden düzeltmeye rağmen Bitcoin fiyatının bu yıl 100.000 dolara ulaşabileceği yönündeki tahminine de bağlı kalıyor. Bugün erken saatlerde Bitcoin, 5 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesi olan 40.192 dolara kadar geriledi.

Bunlara ek olarak McGlone, Ray Dalio’nun Bitcoin‘i potansiyel olarak yok etme ihtimali olan düzenleyiciler hakkındaki son yorumlarına da değindi. Uzman isim bunun tek yolunun interneti yasaklamak olacağını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar