X


Uzman Analist Uyardı: Bitcoin ve Ethereum’da Daha Büyük Düşüş Gelebilir!

Piyasada halihazırda bir düşüş yaşanıyor olmasına rağmen uzman analist daha büyük bir düşüş yaşanabileceği konusunda uyardı.
09:20
20 Eylül 2021

Bitcoin ve kripto para fiyatları haftaya gözle görülür bir geri çekilme ile başladı. Ancak piyasanın popüler analistlerinden biri düşüşün çok daha derin olabileceğini ve bu sebeple altcoin pozisyonlarından çekildiğini dile getiriyor.

Bitcoin ve Ethereum’da Düşüş Beklentisi

Ekosistemde Smart Contracter olarak tanınan analist yaptığı son açıklamalarda, BTC’nin 40.000 dolar altına ve ETH’un 3.000 dolar altına gerileyebileceğini düşündüğünü dile getirdi. Analist yaptığı açıklamalarda, birçok altcoin pozisyonundan kar elde ettiğini ifade ederken iki büyük kripto para biriminde bir düşüş beklediğini ifade etti.

Analistin düşüncelerine göre Bitcoin’in 36.000 dolara kadar gerileme ihtimali varken Ethereum’un da 2.600 dolar seviyelerine kadar düşme ihtimali bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistin bu düşüncelerinin Elliott Wave teorisine dayandığı görülüyor. Bu teoriye göre bir varlık 5 dalga halinde bir yükseliş yaptıktan sonra ciddi bir düşüş yaşama potansiyeline sahip.

BTC’de Yükseliş Beklentisi

Aslında piyasadaki analistler şu an için fiyat beklentileri noktasında ikiye bölünmüş durumda. Piyasanın tecrübeli analistlerinden Michaël van de Poppe geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda BTC’nin hala iyi göründüğünü ve 50.000 dolar fiyat beklentisini sürdürdüğünü dile getirmişti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar