X


Usta Trader Peter Brandt Açıkladı! Bitcoin Ayı Piyasası Sinyali mi Veriyor?

Peter Brandt açıkladı! Bitcoin başka bir ayı piyasasına girmek üzere mi?
09:35
28 Ekim 2021
Usta Trader Peter Brandt Açıkladı! Bitcoin Ayı Piyasası Sinyali mi Veriyor?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Deneyimli emtia yatırımcısı Peter Brandt, yakın tarihte yayınladığı bir tweet’te, lider kripto para birimi Bitcoin‘in yeniden ayı piyasasına girip girmeyeceği hakkında açıklamalarda bulundu ve Bitcoin grafiğinde oluşan bir modele dikkat çekti.

Ayı Piyasası mı Başlıyor?

Ünlü emtia trader’ı Peter Brandt, ayı piyasası hakkında tahminlerde bulunurken, Bitcoin‘in (BTC) dört saatlik grafiğinde oluşan tehditkar baş-omuz modelinin başarısızlığa uğrayabileceğini belirtti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günün erken saatlerinde, 15 Ekim’den bu yana en düşük seviye olan 58.000 dolara kadar geriledi. Bitcoin’deki bu düşüş altcoin’lerde de büyük değer kayıplarına neden oldu. Dolayısıyla Bitcoin ve altcoin‘lerde yaşanan bu ani düşüş, başka bir ayı piyasası korkusunu ateşledi.

Öyle ki amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), son bir haftada %13,3 düşüş yaşayarak 20 Ekim’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 dolardan 58.000 dolara geriledi.

Öte yandan Bitcoin grafiğinde oluşan baş-omuz oluşumu, alıcıların 63.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde zemin kazanamaması ve en son zirveyi koruyamamasının ardından ortaya çıktı.

Bitcoin ETF

Bazı analistler aşırı ısınan Bitcoin piyasası hakkında yaygara koparırken, yatırım firmaları en büyük kripto para birimini açığa çıkarmanın özgün yollarını aramaya devam ediyor.

Öte yandan, kaldıraçlı borsada işlem gören ürünleriyle tanınan İskenderiye merkezli Direxion, kısa süre önce CME’nin Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatını açığa çıkaracak bir ETF başlatmak için başvuruda bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar