Üst Düzey Analist Son Bitcoin Tahminini Duyurdu! Tuzağa Düşmeyin!

Yatırımcıların severek takip ettiği kripto para analisti Michaël van de Poppe, SEC'ten gelen son düzenleyici endişelerin kripto para piyasasını güçlendireceğini iddia ederek Bitcoin (BTC) için dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
13:55
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yatırımcıların severek takip ettiği kripto para analisti Michaël van de Poppe, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘ndan (SEC) gelen son düzenleyici endişelerin kripto para piyasasını güçlendireceğini iddia ederek Bitcoin (BTC) için dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bazı Küçük Çaplı Düşüşler Olsa da Bitcoin’de Yön Yukarı

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, 640 binden fazla Twitter takipçisine SEC’in kripto para piyasasına dönük son baskısının kripto paralara büyük bir darbe vurduğunu, ancak yatırımcıların Bitcoin ticaretini içeriğe göre değil fiyata göre yapmaları gerektiğini belirtti:

SEC’in düzenleyici tartışmaları göz önünde bulundurulması gereken bir konu. Ancak, ekosistem tüm bu yaşananlardan daha da güçlenerek çıkacak. Daha yeni 2022’de kripto para piyasasına dönük en büyük saldırıyı yaşadık ve FTX’in iflasının neden olduğu çöküşten sonra Bitcoin yüzde 40’tan fazla değer kazandı. Bağlamı görmezden gelin, fiyatı alıp satın.

Bu açıklamasının ardından Bitcoin’i anakiz eden Van de Poppe, yükselişten önce BTC için bazı küçük düşüşler yaşanabileceğini söyleyerek “Şimdiye kadar çok iyiydi. Eğer alım yapmak istiyorsanız uzun vadeli alımlar için 22 bin 300 dolar seviyesinin duruma bakıyor olmanız gerekiyor. Bence buradan itibaren yükseliş trendine devam edeceğiz. Dolayısıyla, düşüşleri satın almak gerekiyor.” notunu düştü.

Yazım sırasında Bitcoin’in 23 bin 736 dolardan işlem görüyor olması Van de Poppe’nin öngördüğü yükseliş trendinde olduğu anlamına geliyor. Analistin beklentisi BTC’deki yükselişin devam etmesi ve 30 bin doların üzerine çıkacağı yönünde.

Düzeltmeler, yukarı yönlü trendi gösteren bir piyasada nispeten kısa ömürlüdür. Daha yüksek zaman dilimi seviyeleri bir kez test edilir ve ardından insanlar düzeltmeyi görerek açığa satış (short) yaptıkça piyasalar yukarı doğru ateş etmeye başlar. 25 bin doları aştığımızda Bitcoin için 30 bin ila 35 bin dolara doğru devam edeceğiz.

Fantom (FTM) İçin Yükseliş Öncesi Düzeltme Uyarısı 

Bitcoin’in ardından trend olan Ethereum (ETH) rakibi Fantom‘u (FTM) analiz eden Van de Poppe, “FTM’de işaretlediğim seviyeden yüzde 40’lık bir sıçrama oldu. Artık bir süre akümüle olacağını umuyorum, bu yüzden yükselmeye devam etmeden önce 0,47 dolar ve 0,52 doların gelmesini bekliyorum. Gelirse buralardan alım yapacağım” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar