reklamı kapat

Ünlü İsim İddialı: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyenin Altına İnmeyecek

Bitcoin gerçekten de 3.000 dolar altına inebilir mi?
21:00
11 Nisan 2020

İlk ve hala lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 10 Nisan tarihinde sert bir çöküş yaşadı ve fiyat 7.400 dolara yükseldikten sonra 6.700 dolara kadar indi. Bitcoin’in bu düşüşü birçok kişiyi şaşırtırken analistlerin birbiri ardına rekor düşüş tahminleri yapmasını da tetikledi.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes ve buna benzer birçok önemli isim 3.000 dolar gibi korkutucu fiyat analizleri ortaya sürdüler. Ancak fiyat konusunda bu kadar karamsar olmayan ünlü isimlerin de olduğu görülüyor. Wyckoff Stock Market’in kurucusu ve sahibi olan Todd Butterfield de bunlardan birisi.

Bitcoin Fiyatı 4.000 Dolar Altına İnmez

Ünlü kurucu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin’in tahminlerdeki gibi yeniden 3.000 dolar altına inmesinin teknik açıdan mümkün olmadığını belirtti. Analiste göre lider kripto para biriminin 4.000 dolardan aşağıya ineceğini söyleyenler, panik yapıp elindeki BTC’leri satan kişilerden ibaret.

Bitcoin’in 4.000 dolar altına inmeyeceğini ima eden tecrübeli isim, bu paniğe kapılmama konusunda da yatırımcıları uyardı. Alım satım yapmayan insanlara dikkat edilmemesi gerektiğini belirten  Butterfield, en azından bu kadar fazla düşüş tahmini yapılan şu günlerde insanları biraz olsun rahatlatmış olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.