X


Ünlü Ekonomist Erkin Şahinöz’den Kripto Para Uyarısı!

Şahinöz, kripto para yatırımcılarını uyardı.
08:22
8 Nisan 2021

Kripto para sektörünün büyümesi dünyada olduğu gibi Türkiye içerisinde de son hız devam ediyor. Özellikle son dönemde BitTorrent (BTT), Holochain (HOT) ve Ripple (XRP) gibi kripto para birimlerinin yaşadığı sert yükseliş, Türkiye’de kripto paraların neredeyse herkes tarafından kulaktan kulağa yayılmasına ortam hazırladı.

Erkin Şahinöz’den Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı

Türkiye’nin en ünlü ekonomistlerinden Erkin Şahinöz ise kripto paralara yönelik önemli bir uyarı paylaştı. Şahinöz özellikle “coin kumarbazlarına” seslenerek riskli işlem yapan kripto para yatırımcılarını hedef almış olabilir.

Şahinöz aslında bu açıklaması ile genel olarak kripto para sektörünü değil, kripto para sektörünü oyun olarak görüp hiçbir bilgisi olmadan sosyal medya üzerinden alınan duyumlara göre yatırım yapanları kast etmiş olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Türkiye’deki Kripto Para Sektörü Büyüyor

Türkiye’deki kripto para sektöründe bununla ilgili ilk eserlerden birisini hazırlayan ve yayınlayan Şahinöz, devamındaki açıklamasında ise bu uyarısının sebebini açıkladı. Özellikle YouTube’u tehlike olarak gören Şahinöz, son dönemde türeyen yeni kripto para yatırım kanallarına ve YouTube videolarına bakıldığında haklı olabilir.

Devamındaki açıklamasında ise “bu tepkiyi vermek zorunda” olduğunu belirten ünlü ekonomist, gidişatın pek iyi olmadığını vurguladı. Dolar için de durumun benzer olduğunu belirten Şahinöz, oldukça önemli bir noktaya değinmiş olabilir. Kripto para sektörüne son dönemde özellikle Türkiye’den ciddi bir yatırımcı akını oldu ve yatırımcıların birçoğu bunu bir gazino gibi görmekte.

“Kendi Araştırmanızı Yapın”

Kripto para sektöründe boğa sezonu yaşanırken neredeyse birçok kripto para birimi yükseliyor olsa da bilmeden ve sadece sosyal medya yorumlarına bakarak alım yapmak, en büyük hatalardan birisi olabilir. Yatırımcıların son dönemde YouTube üzerinde türeyen fenomenler yerine her zaman kendi araştırmalarını yaparak yatırım kararı almaları gerekmekte.

Bitcoin fiyatının kısa sürede 3.000 dolar değer kaybetmesi ile Türkiye’de popüler olan HOT, BTT, TRX ve bunun gibi kripto paraların çok daha sert düşmesi ise Şahinöz’ün haklı olabileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar