X


Ünlü Analistten XRP İçin “Patlama Yorumu”: XRP İçin Yükseliş Sürecek mi?

Credible Crypto, XRP/USD teknik analizini paylaştı.
08:22
25 Nisan 2021

Kripto para piyasasında devam eden genel düşüş, toplam piyasa değeri açısından en büyük beşinci kripto para birimi XRP’yi de etkiledi.

XRP Fiyatı Sert Düştü

XRP fiyatı son 7 günlük sürede %32 düşüş yaşayarak bu genel düzeltmeden en çok yara alanlardan birisi oldu. XRP fiyatının 24 saat içerisinde %8 düşüş yaşaması da henüz düzeltmenin bitmediğini göstermekte. Bir analist ise XRP için rekorun yakın olabileceğine işaret ediyor.

Popüler kripto para analisti Credible Crypto, Ripple davası nedeniyle ciddi düşüş yaşamış ancak devamında yükseliş odaklı birkaç girişimde bulunmuş XRP’yi büyük bir yükselişin beklediğini düşünüyor. Ünlü analist yayınladığı yeni bir gönderide XRP’nin düzeltmesinin 0,618 Fibo seviyesine gelmek üzere olduğunu ve buradan sert bir yükselişin herkes tarafından beklendiğini vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP/USD Teknik Analizi

Credible Crypto’nun analizine göre 1,07 dolar seviyesi XRP için bir hayli önemli ve XRP’nin yeni rallisine uzanan yolculuğunda destek rolü üstlenecek. Alım noktası olarak 1,07 dolar, 1,12 dolar ve 1,20 dolar seviyelerine işaret eden analist, yayınladığı grafikte de benzer bir noktaya değindi.

Analistin XRP/USD teknik analizine bakıldığında 1,10 doların ideal giriş noktası, 1,20 doların ise agresif emirlerin verildiği nokta olabileceği görülüyor. Analist bu ifadesiyle aslında fiyat yeniden 1,2 dolara geldiğinde buradan sert bir yükseliş yaşanabileceğine işaret etmiş oluyor.

XRP fiyatı kısa süre önce 1,95 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanların rekoruna çok yaklaştı ancak bunu kıramadı. Analist şimdi ise 0,618 Fibo desteğine de denk gelen 1,10 dolar seviyesinin önemine değindi ve bunun altında en önemli desteğin 0,5 dolar olduğunu vurguladı.

XRP İçin Önemli Noktalar

Credible Crypto’nun analizi ve tahmini ise 1,10 dolar üzerinde tutunulması durumunda yeni rekorların geleceği. XRP ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,07 dolar seviyesinden işlem görüyor ve destekte tutunmak için mücadele etmekte. XRP’nin destekte tutunması ve haftalık kapanış bitmeden bunun üzerinde kalması, yeni bir ralli sinyali olacaktır.

XRP yatırımcıları için teknik analizin yanı sıra temel analiz de önem arz etmekte. Ripple davası ile ilgili herhangi bir gelişme, fiyatın çok sert hareket etmesini sağlayabilir. Bu da yatırımcıların aynı zamanda Ripple davası ile ilgili gelişmeleri takip etmesi gerektiğini göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar