Twitter CEO’sundan Bitcoin Lightning Network’e Destek

Jack Dorsey Lightning Network'ü Square'e eklemelerinin sadece zaman meselesi olduğunu dile getirdi.
22:00
11 Şubat 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Twitter CEO’su Jack Dorsey Bitcoin Lightning Network’ün ödeme ve cüzdan uygulaması Square’de kullanılacağını doğruladı.

Lightning Network

Stephan Livera podcast’ine konuşan Dorsey, Lightning Labs CEO’su Elizabeth Stark ile Lightning hakkında değerlendirmelerde bulundu. Dorsey’ye Square Cash uygulamasının uyum sağlamasıyla ilgili soru soruldu, Dorsey Bitcoin’i hızlı ve etkili bir hale getirmekten sevinç duyacaklarını, kullanıcıları için de bunun iyi bir adım olacağını dile getirdi. Twitter CEO’su Lightning Network’ü kesinlikle kullanacaklarını bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu ifade etti. Birkaç gün önce Jack Dorsey Lightning Network kullanılarak kullanıcılar arasında işlemlerin yapıldığı bir teste bizzat katılmıştı.

Kendi adıma işlerin ilerleye bilmesi için şeffaflığı nasıl artırabileceğimize odaklanıyoruz. Daha iyi birer vatandaş haline gelmek için uğraşıyoruz. Bu topluluğun üzerine bir şirketin yüklerini bindirmeden hedeflerine ulaşmasını sağlamalıyız.

Altcoin’ler

Lightning Network büyümeye devam ediyor, her geçen gün hem kullanıcı sayısı hem de node sayısı artıyor. Arayüzünün geliştirilmemiş olmasına rağmen çıkışını sürdürüyor. Jack Dorsey’nin yanı sıra birkaç tanınmış isim daha projeyi insanlara tanıttı. Elon Musk da bunlardan bir tanesiydi. Ayrıca Dorsey Bitcoin’e güvenini birçok kez dile getirdi ve Bitcoin’in internetin para birimi haline geleceğini dile getirdi. Altcoin’lerle ilgilenmediğini ifade eden Dorsey Altcoin oluşturmak yerine Bitcoin’in geliştirilebileceğini belirtti. “Bitcoin’in para birimi olmayı en çok isteyen” kripto para olduğunu sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar