X


Türkler NFT Alanındaki Fırsatı Kaçırmak İstemiyor: Dev İlaç Firmasından Önemli Adım!

NFT ekositemi büyümeye devam ederken Türkiye’de de her alandan firmaların bu alana büyük ilgi gösterdiği görülüyor.
16:10
11 Ocak 2022

Non-fungible token yani herkesin bildiği şekli ile NFT ekosistemi her geçen büyüyor ve gerek Türklerden gerekse de küresel alandan bu alan ilginin sürekli arttığı görülüyor. Türkiye’den ise NFT’ler konusunda son adım dev ilaç firmasından geldi.

Abdi İbrahim NFT Koleksiyonu Çıkarıyor

1912 yılında kurulan ve o dönemden bu yana gelişimini sürdüren Türkiye’nin en büyük ilaç firması Abdi İbrahim, 2022 yılının ilk çeyreğinde “The Journey of Healing” adını verdikleri bir NFT koleksiyonu piyasaya süreceklerini duyurdu.

Tüm dünyada 96. en büyük ilaç firması konumunda bulunan Abdi İbrahim yaptığı resmi açıklama ile NFT dünyasına adım atan ilk Türk firması olarak da adını kayıtlara geçirmiş oldu. Yapılan açıklamalara göre firma, metaverse ile de yakından ilgili olan NFT’ler ile fark yaratacak projelere imza atmayı hedefliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre Abdi İbrahim, “HEAL2030” adını verdiği sosyal sorumluluk projelerinin farkındalığı arttırmak ve bu projeler ek kaynak sağlamak için NFT’leri kullanacak.

NFT Girişiminin Detayları

Yapılan açıklamalara göre firma, NFT koleksiyonunu 2022 yılını birinci çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyor ve projeyi hayata geçirmek için de Türkiye’nin İlk NFT Ajansı Tooken (tooken.io) ile anlaştı.

Buna ek olarak Abdi İbrahim, 2022 yılı boyunca da sanat ve spor ile ilgili NFT’ler ile yenilikçi projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar