X


Turkcell’den Büyük Adım: Bitcoin (BTC) ve Kripto Alım Satım İşlemleri Başladı!

Turkcell kriptolar konusunda büyük bir adım attı.
08:01
23 Şubat 2021

Ortaya çıkan son bilgilere göre iletişim devi Turkcell, Paycell uygulamasını kullanan müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başladı.

Turkcell’den Büyük Adım

Turkcell’in kripto para birimleri ile ilgili bir adım atacağı yönünde hiç bir söylenti ve haber olmamasına rağmen ortaya çıkan son bilgilere göre kripto para birimi hizmeti vermeye başlayan son büyük firma Turkcell oldu.

Şu an için Turkcell ya da Paycell cephesinden herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da Paycell uygulamasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Stellar Lumens (XLM), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) kripto para birimlerinin yer aldığı görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu son dakika haberini gece geç saatlerde Twitter hesabından paylaşan Alp Işık gönderilerinde çeşitli ekran görüntülerini de paylaştı:

Türkiye ve Kriptolar

Günümüzde Türk kullanıcıların ve yatırımcıların kripto para birimleri ve Bitcoin’e olan ilgisinde gözle görülür bir artış olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. World Economic Forum’un (WEF) geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve 74 büyük ekonominin katılımı ile oluşturduğu raporda Türkiye’nin kripto para kullanımı konusunda dünyada 4. Avrupa’da 1. sırada yer aldığı ifade edilmişti.

Türk kullanıcıların artan ilgisine kayıtsız kalmayan Turkcell gibi büyük şirketlerin de kripto para hizmeti sunmaya başlaması ile Türkiye’de kripto para kullanımının ve benimsenmesinin artması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar