X


Tron (TRX), Holo (HOT) ve Stellar (XLM) Teknik Analizi – 2 Nisan 2021

HOT, TRX ve XLM analizi.
20:20
2 Nisan 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 2 Nisan tarihinde toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH) kırdığı rekor ile sarsıldı. ETH fiyatının neredeyse 2 aylık bekleyiş sonrası yeniden 2.000 dolar üzerine çıkıp tüm zamanların rekorunu tazelemesi, bazı kripto paraların ise yükselişini baltaladı.

TRX’in Yükselişi, Ethereum Engeline Takıldı

ETH fiyatının yükselişinin en çok zarar verdiği kripto paralardan birisinin de Tron (TRX) olduğu görülüyor. TRX/USDT işlem çiftinin son 30 günlük grafiğine bakıldığında bunun %85 yükseliş elde ettiği ancak asıl hareketin birkaç gün önce başladığı görülüyor.

15 Mart tarihinde 0,05 dolardan işlem gören Tron, 1 Nisan tarihinde ise 0,09 dolara kadar çıkarak neredeyse %100 artış yakaladı. ETH fiyatının hareketlendiği 1 Nisan tarihinden itibaren ise TRX fiyatının düşüşe geçtiği ve 0,07 dolara kadar çekildiği görülüyor. TRX için bundan sonraki önemli direnç seviyesi 0,10 dolar olarak görülüyor. Bunun devamında ise tüm zamanların rekoru olan 0,2 dolar test edilebilir.

Holo (HOT), Bugün de Yükselişini Devam Ettirdi

Kripto para sektöründe özellikle 1 haftadır Holochain (HOT) fırtınasının estiği söylenebilir. HOT fiyatı son 30 günde %640, 14 günde %175 ve 7 günde ise %155 yükseliş elde etti.

HOT fiyatının yükselişi özellikle 30 Mart tarihinde ulaşılan 0,019 dolar direnci nedeniyle sekteye uğrasa da 3 günlük bir yatay seyir fiyatın yeniden hareketlenmesi için güç toplamasını sağladı. Bugün tüm zamanların rekorunu kırarak 0,020 doların bile üzerine çıkan HOT’un bunun devamında ise dirence sahip olmadığı görülüyor.

HOT için analistlerin hedeflediği kritik seviye 0,10 dolar olarak görülse de bunun için hala en az 5 kat yükseliş elde edilmesi gerekiyor. HOT için önemli desteğin ise 0,016 dolar olduğu görülmekte.

Stellar (XLM) Fiyatı İçin Beklenen An Geldi mi?

Stellar fiyatı 3 Ocak 2018 tarihinde 0,87 dolara kadar ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. 1 yılda 9 kat artmış olan XLM fiyatı hala söz konusu rekorun bir hayli uzağında ve buraya ulaşması için en az %100’lük bir yükselişe ihtiyaç duyuyor.

XLM fiyatının kısa süre önce 0,60 dolar seviyesine ulaşmasına rağmen direnci kıramayıp 0,38 dolar seviyesine kadar düşmesi ise yatırımcıların umudunu kırdı. Buna rağmen yeniden hareketlen XLM, an itibarıyla 0,44 dolardan işlem görüyor ve 0,50 dolar direncine doğru ilerliyor.

XLM/USD işlem çiftinin kırması gereken sıradaki dirençler ise 0,60 dolar ile kritik 0,87 dolar olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar