TimeCoin; NFT, DeFi, VTuber & Oyuncu Eşleştirme Hizmeti İle Öne Çıkıyor

21:19
8 Haziran 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

TimeCoinProtocol, dünyanın kaynak kullanımını optimize etmeyi hedefleyen merkezsiz bir ortak ekonomi protokolüdür. TimeCoinProtocol üzerinde üçüncü parti uygulamaları da dahil olmak üzere birçok uygulama geliştirilebilir ve kullanılabilir. Proje, Gig Economy ve Creator Economy modellerine odaklanıyor ve bu yönleriyle aslında ortaya çıkıyor. Proje, TimeCoin (TMCN) isimli kendi kripto para birimini de piyasaya sürdü ve bunun Binance, Huobi, BitFinex, Coinbase ve OKEx gibi dev kripto para borsalarında listelenmesi için çalışmaların başladığı aktarılıyor. TimeCoin ilk başta ise küçük bir grup kullanıcı tarafından 4 milyon dolar fonlama aldı. Bu yatırımcılara ise çok kısıtlı sayıda token satışı yapıldı ve şu an piyasada çok az token var.

Proje şu anda TimeTicket adlı bir Gig Economy uygulamasına odaklanırken aynı zamanda  GameTomodachi, eSportStars odaklı yeni bir girişim, VTuber Production ve NeoRad adlı Creator Economy uygulamalarına odaklanıyor ve bunları geliştiriyor.

TimeTicket‘in Japonya’da 500.000’den fazla kullanıcısı var ve sadece bu uygulama üzerinden milyonlarca dolarlık satış yapılabilmekte. TimeTicket’in geliri 3 yılda 40 kattan fazla arttı ve proje geliştiricileri bunu uluslararası kulvara götürmeyi planlıyor.

GameTomodachi, uluslararası pazara ulaşmayı hedefleyen bir oyun ve oyuncu eşleştirme uygulamasıdır. Uygulama Eylül 2021’de piyasaya sürülecek ve 30’dan fazla dilin yanı sıra  1.000’den fazla oyunu desteklemeyi hedefliyor. Projenin ana odak noktası Hindistan piyasası ve buna ek olarak diğer bölgelere genişleme planları da bulunuyor. Oyun endüstrisindeki influencerlar ve gamerlar, bir alıcının satıcılarla veya satıcılara karşı oyun oynaması için bu uygulama üzerinden bilet satabilecek. eSportStars, sürekli olarak güncellenen bir espor turnuvası uygulaması olarak biliniyor. E-sport oyuncuları, hayranları ile buradan iletişim kurabilir veya onlara karşı oyun oynayabilir.

NeoRad Production, küresel pazarı hedefleyen bir VTuber uygulamasıdır. NeoRad, oyun, anime ve şarkıyla ilgili videolar çeken birkaç ünlü VTuber’ı destekledi. Shirahari Uni ise projenin ilk VTuber’ı olarak biliniyor.

Devasa proje, bu uygulamalar ve VTuber’larla yeni işbirlikleri yapılabilmesi için TimeCoinProtocol üzerinde DeFi ve NFT işlevlerinin uygulanmasını, bunlardan gelir elde edilmesini hedefliyor. Söz konusu proje, VTuber’ların ve dünyadaki diğer içerik üreticilerinin NFT tabanlı ürünleri takas edebileceği bir NFT piyasası yaratmayı planlıyor.

Proje, NFT piyasasına ek olarak Creator Sponsor Stake (CSS) adı verilen yenilikçi bir DeFi sistemi sunmayı planlıyor.Hayranlar, 6 aylık stake sonrasında %12 ve 12 aylık stake sonrasında %24 oranında TimeCoin bazında kazanç elde edebilir ve fonlarını arttırabilir. Elde edilen gelir, hayranlar ve içerik üreticileri arasında 50/50 oranında bölüştürülecek. Sponsorluk karşılığında, içerik oluşturucular üyeliklere özel hizmetler, NFT dijital ürünleri, hizmetler ve indirim kuponları sağlayabilecek.

TimeTicket GmbH CEO’su Masato Kakamu, yakın tarihte gerçekleştirdiği bir soru cevap etkinliğinde şunları ifade etti; “Profesyonel oyuncuların, yaratıcıların ve hayranların kolayca para kazanabilecekleri ve aynı zamanda hayranlarıyla daha iyi etkileşim kurmalarına yardımcı olan bir alan yaratmak istiyoruz. GameTomodachi ve eSportStars hizmetini genişletmek için, espor madenciliğini insanların istedikleri gibi TimeCoin kazanabilecekleri ve daha fazla TimeCoin kazandıkça daha iyi hizmete ulaşabilecekleri şekilde tasarlamak istiyoruz. “

Bu nedenle, hayranların e-spor oyuncuları, yayıncılar, VTuber’lar gibi içerik üreticilerini destekleyebilmesi için dApp’ler ve NFT piyasasında DeFi ve NFT işlevlerinin uygulanmasını sağlamak için piyasa dışı token satışlarının yapılması kararlaştırıldı. Bu hem içerik üreticilerinin hem de hayranların ek token alabilmesini, oyun için eşya kazanabilmesini ve NFT’leri alıp satabilmesini sağlayacak.

100.000.000 mevcut TMCN tokeninin 10.000.000 adeti bu özel token satış etkinliğinde %90’dan fazla indirimle satılacak. Milyonlarca dolar değerinde TimeCoin (TMCN) şimdiden satıldı ve satışta çok kısıtlı sayıda TMCN kaldı.

TimeCoin’i BTC, USDT veya ETH ile TimeCoinProtocol.com/sale sayfası üzerinden almak mümkün olacak.

TMCN almak için yatırımcılara MetaMask gibi özel bir cüzdan hazırlamaları şiddetle tavsiye edilmektedir. (Yatırımcılara bu alımı kripto para borsası hesabı üzerinden yapması tavsiye edilmemektedir.

Daha fazla bilgi için TimeCoin Telegram kanalına kayıt olabilir ve TMCN Ücretsiz Ödüllerini kazanabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI