X


Tim Draper’den Ross Ulbricht Savunması!

Tim Draper, Silk Road kurucusu Ross Ulbricht'in serbest bırakılması gerektiğini ifade etti.
10:00
5 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörünün en başarılı ve bilinen yatırımcılarından birisi, sektörün başka bir unutulmaz ismi olan Silk Road kurucusu Ross Ulbricht için çağrıda bulundu.

Ross Ulbricht’i Serbest Bırakın

Milyarder risk sermayedarı Tim Draper, aslında bundan aylar önce yayınladığı tweet’inde de Ross Ulbricht’in 5 yıldır hapiste olduğunu ve kendisinin serbest bırakılması gerektiğini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan en son röportajında yine Silk Road konusuna değinen Draper, şunları ifade etti:

”Ross’u serbest bırakın. Onu oradan çıkartın. Bizim o adam gibi girişimcilere ihtiyacımız var. Onu hapisten derhal çıkartın. Neden böyle olağanüstü insanları hapishaneye koyuyoruz ki? Onların akıllarına enerjilerine ve yaşam güçlerine ihtiyacımız var. Onu serbest bırakın. Kim bilir aklında başka hangi fikirler var?”

Ulbricht aslında lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) de tanınmasına ciddi katkı sağlayan Silk Road isimli bir dark web platformunu kurmak ve işletmekle suçlanmaktaydı ve ABD içerisinde yakalanıp müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Draper ve Ross arasındaki bağ ise oldukça ilginç. ABD hükümetinin tutukladıktan sonra el koyduğu Ulbricht’e ait 30.000 BTC, daha sonra açık arttırma ile satıldı ve bunların hepsini satan alan kişi Tim Draper oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar