X


Stellar Neden Yükselmiyor?

XLM, 2019 başından bu yana neredeyse hiç artış sergileyemedi...
13:00
7 Temmuz 2019

Yılın başından bu yana büyük kripto paralar arasında fiyat artışı yaşamayan tek bir tane altcoin var: Stellar (XLM)

CCN’in haberine göre piyasa hacmi bakımından 12. sırada yer alan Stellar 2019 başladığından beri herhangi bir kazanç elde edemedi. Ancak onun dışındaki neredeyse tüm kripto paralar %100 ile %1.100 oranında artış performansı sergiledi.

Peki, 2018 yılında kripto paralar adına yaşanan, kurumsal yatırımcıların artması ve kripto para projelerinde bir araya gelen teknoloji devleri gibi birçok olumlu gelişmenin arkasından Stellar neden yerinde sayıyor?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Stellar’ın Geçmişi

2018 yılının son altı ayına göz attığımızda Stellar’ın, diğer kripto paralara kıyasla adından daha fazla söz ettirdiğini görüyoruz. Hatta tüm kripto paralar ciddi bir kripto kış yaşarken Stellar’ın değeri artıştaydı.

Stellar 2018 yılında ard arda birçok güzel gelişmeye imza attı. Bunlardan biri de IBM ve Stellar’ın sınır ötesi ödemeler için kurduğu ortaklıktı. Ayrıca Circle’da Stellar’ı listeleme kararını 2018’de aldı. Bunlarla beraber Stellar Coinbase’de de listelenmeye geçtiğimiz sene başladı.

Öte yandan Facebook’un Blockchain platformunda Stellar kullanacağı söylentileri de o dönemde gündemde ses getirmişti. Ayrıca Stellar geçtiğimiz sene UNICEF tarafından da bağışlar için kabul edilen kripto paralar arasına girdi.

2019’da Roller Değişti

2018’deki büyümesiyle Stellar, piyasa hacmi bakımından en iyi altıncı kripto para konumuna kadar yükseldi. Ancak şu an bakıldığında Stellar’ın 12. sıraya kadar gerilediği görülüyor.

Bununla beraber 208 yılında muhteşem performanslar sergileyen Ripple ve Waves de Stellar gibi 2019 yılında adeta can çekişiyor.

Özellikle Ripple uzun zamandır finansal ortaklıklar alanında gösterdiği başarılara rağmen artış sergileyemiyor.
Bu iç kripto paranın neden artmadığı net bir şekilde belli değil. Ancak uzmanlara göre üç Stellar ve Ripple yakın zamanda büyük artışlar yaşayabilir…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar