Sosyal medya tabanlı Bitcoin cüzdanı geliyor: Safello

16:02
8 Eylül 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

İsveç merkezli, Bitcoin cüzdanı ve exchange işlemleri gibi hizmetleri kullanıcılarına sunan Safello, yeni çevrimiçi Bitcoin cüzdanını tanıttı. Şirketin Blockchain’in temel iskeleti üzerine kurulan yeni çevrimiçi cüzdanları, artık facebook, reddit veya twitter gibi sosyal medya siteleriyle bağlantılı olacak. Geliştirilen bu özellik ile, cüzdan üzerinden istenilen kullanıcıyı bulmanın ve önceki işlemleri görmenin çok daha kolay olması planlanıyor. Şirket CEO’su Frank Schuil’a göre, kullanıcıların bu özelliği kullanabilmesi için biraz sabırlı olmaları gerekiyor ve geliştirilme aşamasında olan yeni uygulamanın önümüzdeki aylarda hayata geçirilmesi planlanıyor.

Safello ayrıca, yeni cüzdanların kolay kullanımına dikkat çekerek, internet kullanmayı bilmeyen birinin bile kolayca transfer yapabileceğini ifade ediyor. Tüm işlemlerin zaman çizelgesi şeklinde görüleceği; onaylanmış kullanıcıların ise cüzdan içerisinde Bitcoin adresleri yerine, isim ve fotoğraflarıyla yer almaları planlanıyor.

Kaynak: Coindesk

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar