Son Yükselişin En Çok Merak Edilen Kriptoları: XTZ ve ETH

Özet

  • Bu hafta başından beri piyasada devam eden artışların en çok konuşulan kriptoları XTZ ve ETH oldu. 
08:00
8 Nisan 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri bu haftaya güzel artışlarla başladı ve kayıplarını yavaş yavaş geri kazanıyor gibi görünüyorlar. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) sergilediği artış ve fiyatın 7.000 doların üzerinde haftayı sürdürmeye devam etmesi diğer kriptoları da etkileyerek tüm piyasanın artışa geçmesini sağladı…Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 7.300 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

ETH Sonunda Geri Döndü Mü?

Ethereum (ETH) yatırımcıları uzun zamandır bir umut ışığı bekliyor. Çünkü yaşanan tüm gelişmelere rağmen Ethereum istenilen fiyat performansını sergilemiyor. Ancak son yükseliş eğiliminde Ethereum’un diğer kriptoları geri bırakan yüzdelerle artış yaşamış olması yatırımcıların aklına “Sonunda ETH’nin zamanı geldi mi?” sorusunu getirdi.

Ethereum USD Grafiği

Dün Ethereum fiyatının 160 ve 170 doları geride bırakarak önemli bir direnç seviyesi olan 175 dolara kadar  yükselmesi piyasadaki heyecanı arttıran bir sebep oldu. Ancak ETH bir yandan 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmak için mücadele ederken bir yandan da 175 dolarlık seviyenin üzerini koruyamadı.

Bunun yanında fiyatta her ne kadar geri çekilme yaşanmış olsa da fiyat 170 doların üzerindeki yerini koruyor ve yazının yayına hazırlandığı sırada yaklaşık olarak 171 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistlere göre 162 dolar seviyesi güçlü bir destek seviyesi ve geri çekilme buraya kadar devam edebilir. Yine de piyasa hissiyatı fiyatın 175 dolarlık direnç seviyesini kırarak 180 doların üzerini göreceği yönünde…

XTZ Artışı Devam Ediyor

Bu haftanın dikkat çeken kripto paralarından biri de piyasa hacmi bakımından 10. sırada yer alan Tezos oldu (XTZ).

Analistlerin yaptığı açıklamalara göre XTZ dün önemli direnç seviyelerini geride bırakmış ve artışa geçmişti. Bugün de aynı şekilde XTZ’nin artış eğiliminin devam ettiğini görüyoruz. 24 saat içinde yaklaşık olarak %6.30’luk artış sergileyen Tezos’un yazının yayına hazırlandığı sırada 2.02 dolar seviyesinden işlem gördüğünü ifade edebiliriz.

Geçtiğimiz hafta aynı zamanlarda 1.50 dolar seviyesinden işlem gören XTZ’nin şu anda 2 doların üzerinde işlem görmesi oldukça pozitifi olarak algılanabilir. Bununla beraber dün yaşanan artışlar sonra da analistler XTZ’nin %40 oranında bir artış yaşayabileceğini dile getirmişti.

Analistlere göre eğer 2 doların üzerinde kalmayı başarabilirse XTZ 2.60 dolarlık bölgeye de rahatlıkla ulaşabilir…

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI