Son Düşüşü ve Yükselişi Bildi! Güncel BTC, ETH, SAND ve ADA Tahmini Ne?

Kripto paralarda yaşanan son düşüş ve ardından gelen yükselişi doğru tahmin etmişti. Peki aynı analist bugün BTC, ETH, SAND ve ADA için neler söyledi?
18:10
9 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Popüler kripto para analisti piyasanın yaşadığı son düşüşü bilmişti, bugün gelen yükselişle birlikte geri dönüşü de doğru tahmin etti. Anonim kripto para analisti tarafından paylaşılan dönüş grafiğini birkaç gündür hatırlatıyorduk. Nihayet kripto para piyasaları bu analistin görüşüne göre hareket etti ve yükselmeye başladı. Peki kripto paralar ne kadar yükselir? BTC, ETH, SAND ve ADA için fiyat tahminleri neler?

Düşüşü Bilen Analistin Bitcoin Tahmini

Bitcoin henüz 25.200 dolar direncinde onaylanırken Capo isimli anonim analist fiyatın 19.000 dolar ile 18.000 dolar arasında yeni bir dip yapacağını söyledi. O günlerde analistin bu uçuk ve nokta atışı tahminine birçokları gülüyordu. Ancak zaman onu haklı çıkardı. Son birkaç gündür de tam tersi oluyor. Fiyat Capo’nun hedef noktasına geldi ve buradan 22.800 dolar ile 23.000 dolar arasında yeni bir zirveye gidileceğini söyledi. Capo yine haklı çıktı, bugün BTC fiyatı 21.000 doların üzerine çıktı ve eğer ivme devam ederse 23.000 dolar seviyesine kadar yeni bir zirveye koşabilir.

Peki bundan sonra ne düşünüyor. Günlerdir uyardığımız gibi, Capo’ya göre şu an devam eden yükseliş yatırımcılara kar almak için kritik bir fırsat sunuyor. Kripto para yatırımcıları 23.000 dolara yakın bir zirve gördükten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden 16.000 dolar ile 14.000 dolar arasındaki bölgede bir dip yapacak. Aşağıdaki grafikte Capo’nun yol haritasını görüyorsunuz.

ETH, ADA ve SAND Tahminleri

Bir süredir nokta atışı hedefler verdiği ve bu hedefler konusunda zaman onu haklı çıkardığı için Capo’nun diğer tahminleri de merak konusu oldu. Capo son 24 saatte SAND, ADA ve ETH için bir tahmin yayınlandı. Peki bu popüler 3 altcoin için gizemli analist nasıl bir yol çiziyor?

Cardano (ADA)

Düşüşü ve yükselişi bilen kripto para analisti Capo’ya göre ADA fiyatı 0,54 dolara kadar tırmanacak ve Bitcoin’e benzer bir yerel zirve yapacak. Ardından fiyatın 0,35 dolar kadar düşeceğini tahmin ediyor. Aşağıdaki grafikten yol haritasını daha net görebilirsiniz.

The Sandbox (SAND)

Ona göre şu an 0,97 dolar seviyesinde olan ve günlükte %7 yükselen SAND fiyatı 1,14 dolar zirvesine kadar tırmanacak. Ardından BTC yukarıda bahsedilen dibe ineceği için SAND fiyatının da 0,67 dolar seviyesine düşmesini bekliyor.

Ethereum (ETH)

Evet, son sırada Ethereum var. Merge için artık gün değil neredeyse saat saymaya başladık. 13-15 Eylül tarihleri arasında Ethereum birleşmesinin gerçekleşmesi bekleniyor. ETH fiyatı yazı hazırlandığı sırada 1.723 dolardan alıcı buluyor. Capo’nun BTC analiziyle karşılaştırırsak ETH çok daha iyi performans göstermiş. Çünkü kripto para analisti ETH fiyatının 1.799 dolarda zirve yapmasını bekliyor.

Ardından yukarıdaki grafikte gördüğünüz üzere 1.430 dolar bölgesine inecek. Elbette Capo, gelecekten gelmiyor ve son zamanlarda yanılmıyor oluşu onu mucize bir insan yapmaz. Bu sebepten yatırım stratejilerinizi kendi risk profiliniz ve analizlerine göre oluşturmalısınız.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar