f Son Dakika: Ripple Davasında Yeni Gelişme! 3 Madde Sıralandı! › COINTURK

Son Dakika: Ripple Davasında Yeni Gelişme! 3 Madde Sıralandı!

Özet

  • 13 Temmuz özet karar zaferinin ardından SEC bu kararı temyize götüreceğini söyledi.

  • Ripple cephesi temyiz talebine itiraz etti ve 3 argüman sundu.

  • Buna göre temyiz yersiz, gereksiz ve SEC'in elle tutulur temyiz nedenleri yok.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
23:54
16 Ağustos 2023

Altcoinlerin tümünü ilgilendiren Ripple davasıyla ilgili yeni bir gelişme oldu. Ripple cephesinde SEC’in temyiz talebine itiraz geldi ve argümanlar sunuldu. 13 Temmuz tarihinde Ripple davasının özet kararı açıklanmış ve ikincil piyasa satışlarının menkul kıymet olmadığı belirtilmişti. Bu durum menkul kıymet damgası yemiş altcoinlerin çift haneli yükselişler yaşamasına neden oldu.

İçerik Rehberi

Ripple Davası Son Dakika

Özet kararın ardından SEC tarafı borsalardaki satışların da menkul kıymet tanımına uyduğunu iddia etti. Aradan çok bir zaman geçmeden kararın temyize gönderilmesi için niyet beyan edildi ve şimdi Ripple tarafı buna karşı olduğunu açıklayarak argümanlarını sıraladı.

“SEC yıllardır ABD kripto endüstrisini yaptırım yoluyla düzenleme yoluna gitti. Bu stratejiye uygun olarak SEC, Howey’in tüm davaları kapsayacak şekilde genişletilmesini destekleyecek olguları sunma yükümlülüğünün yerine getirmeden bunun uygulamasını talep etti. Bölüm 1292(b) temyizi, incelemeyi yapan mahkemenin karar verebileceği saf bir hukuk sorunu gerektirir ancak bu karar önemli bir hukuk sorunu içermez. SEC önemli bir gerekçe sunamadan sadece kararı beğenmediği için temyize gidiyor ancak bu da yanlıştır. Son olarak kararın bozulmasının “davayı sona erdirmeyeceği” durumlarda, temyiz başvurusu yersizdir.”

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI