f Son Dakika: Digital Currency Group Tarafından Kritik Gelişme! Sonuca Varılabilir! › COINTURK

Son Dakika: Digital Currency Group Tarafından Kritik Gelişme! Sonuca Varılabilir!

Özet

  • Genesis davasında çözüme varılabilir.

  • Genesis 2 Ağustos'a kadar iflas planını açıklamak zorunda.

  • DCG tarafından hissedarlara mektup gönderildi.

  • Piyasa etkisi: Nötr
20:50
31 Temmuz 2023

Geçtiğimiz aylarda çöküşüyle kripto para piyasalarında ciddi sarsıntılara neden olan Genesis’e açılan davada Digital Currency Group’un (DCG) tarafından dakikalar önce yapılan yeni açıklamaya göre bir sonuca bağlanabilir. İşte gelişmenin detayları!

İçerik Rehberi

Genesis Davasında Son Durum!

2022 yılının sonlarına kadar en büyük kurumsal kripto borç veren şirketi Genesis, geçirdiği zorlu sürecin ardından iflası adına Bölüm 11’i yayınlamıştı. Bölüm 11, ülkemizde iflasın eşiğini sürüklenen şirketlerin konkordato ilan etmesine benzer bir durum. Yayınlanan Bölüm 11’in üzerinden geçen uzun sürenin sonrasında şirket ilk kez bugün yeni bir gelişmeye dair sinyaller verdi.

Genesis’in kardeş şirketi olarak bilinen Digital Currency Group tarafından hissedarlara gönderilen bildiriye göre Bölüm 11 davalarında yakın bir süre zarfında çözüme ulaşılabilir. Digital Currency Group’tan gönderilen mektuplarda şu ifadelere yer verildi:

Genesis Capital Bölüm 11 davalarındaki talepleri çözmek için prensipte bir anlaşmaya varmak üzere.

Öte yandan Genesis’in 2 Ağustos tarihine kadar iflas planını çözüme kavuşturması gerekiyor. Yaşanan gelişme ve Genesis’in iflas planını duyurmasının ardından başta Bitcoin olmak üzere genel piyasalarda ciddi etkiler yaşanabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI